Foto: Na Bystrickom sláviku zanôtili deti so zlatom v hrdle

Napriek sychravému zimnému počasiu v priestoroch ZUŠ v Banskej Bystrici vládla príjemná atmosféra. Predškoláci z rôznych kútov mesta pod Urpínom, Slovenskej Ľupče, Seliec a Brusna ukázali, že im to spieva.

Prehliadky detí v speve na 17-tom ročníku Bystrického slávika otvorili a povzbudivými slovami predškolákov privítali Ivona Benedeková a zakladateľka súťaže, ako aj predsedníčka OMEP pre Banskú Bystricu a Brezno Dagmar Lapšanská. Svoje malé talenty predstavilo 26 materských škôlok. Ako prvá odštartovala veselá pesnička O jeseni od predškoláčika z MŠ Karpatská. Podujatie striedali ľudové či moderné piesne. Deti ukázali, že v meste pod Urpínom poznajú veľa pesničiek a žiadna im nerobila problém. Spolu s deťmi si v hľadisku spievali aj pani učiteľky, veď kto by nepoznal „Jedna druhej riekla….. Gúľalo sa gúľalo…. Číže si šuhajko, číže si….. Kukulienka…“ Deti sa na vystúpenie s pani učiteľkami poctivo pripravili a prišli aj v krojoch, sukničkách a v sačkách, nechýbal doprovod klavír, harmonika a gitara. O tom, že o ľudové pesničky je stále záujem nebolo pochýb. Posledným vystúpením bola pesnička Z východnej dievčatá, čím sa umývate a malému speváčikovi, ktorý dostal trému, pomohla celá sála. Zaspievali si pani učiteľky, rodičia i malí škôlkari.

Rozhodnúť o víťazovi bolo veľmi ťažké a preto odišli ako víťazi všetci. Dagmar Lapšanská rozdala darčeky všetkým účinkujúcim. Do škôlok  sa deti rozutekali  v dobrej nálade a nás rodičov hrial pri srdci pocit, aké šikovné deti máme.

ek, foto: ek

 

 

 

Pozri tiež

Banská Bystrica poukázala na chýbajúci počet detských psychiatrov

Na celoslovenský akútny nedostatok lekárov v rôznych špecializáciách upozorňujú odborníci dlhodobo. Na pravidelnom stretnutí pracovnej skupiny …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *