FOTO: Nightwish opäť vypredal amfiteáter, ako za starých čias

Rok po znovuoživení amfiteátra v Banskej Bystrici to na ňom vyzeralo ako za starých dobrých čias. Do Banskej Bystrice po 12 rokoch opäť zavítala legendárna fínska formácia Nightwish.

Amfiteáter Paľa Bielika sa začal pomaly plniť už po 15. hodine fanúšikmi z celej Európy. Od 17. hodiny sa divákom predstavili rockové a metalové kapely Millhouse, Tristana a Symfobia.

No a potom sa na scéne objavil tank, čo znamenalo jediné. Príchod špičkovej švédskej heavymetalovej skupiny Sabaton na čele s Joakimom Brodénom. Tá je známa tím, že motívom väčšiny piesní sú vojny a bitky, predovšetkým z prvej a druhej svetovej vojny.

O 10. večer nastúpili už pred správne naladených divákov hlavné hviezdy večera a predviedli famóznu show a ich návrat na bystrický „amfík“ určite naplnil všetky očakávania fanúšikov. Koncert sa uskutočnil v rámci svetovému turné k ich novému albumu Endless Forms Most Beatifull no zazneli aj najväčšie hity kapely zo starších albumov, aj keď pre skalných fanúšikov Floor Jansen asi nikdy dostatočne nenahradí legendárnu Tarju Turunen, ktorá kapelu opustila v roku 2005.

Podľa našich informácií sa predalo takmer 10 000 lístkov a na koncert prišli fanúšikovia z 10 krajín celej Európy. Niečo podobné si na amfiteátri už pamätáme len matne, no aj takýto „megakoncert“ je dôkazom toho, že „amfík“ k Banskej Bystrici neodmysliteľne patrí.

(pef), foto: (ek)

Pozri tiež

Diskusie o otvorenom vládnutí v Banskej Bystrici pokračujú  

Pre samosprávu je dôležité, aby sa Banskobystričanky a Banskobystričania zúčastňovali na rozhodovaní o veciach verejných, a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *