Foto: Predškoláčik – prehliadka v prednese poézie a prózy detí z materských škôl

Dnes (16.3.2023)  sa v banskobystrickej Základnej Umeleckej škole Jána Cikkera konal už 24. ročník  prehliadky v prednese poézie a prózy detí z materských škôl  “ „Predškoláčik“.  A veru bolo sa na čo pozerať.

Organizátormi podujatia boli Regionálna sekcia Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu  (OMEP) Banská Bystrica v spolupráci s Mestom Banská Bystrica a tamojším Školským úradom. Na pódiu sa striedali detskí reprezentanti  13 materských škôl z Banskej Bystrice a okolia  pod dohľadom pani učiteliek a deti prišli povzbudiť aj rodičia. Pre väčšiu chorobnosť detí bolo kolo 24. ročníka o niečo užšie. Zapojili sa deti z materských škôl Buková – Skubín, Sásovská cesta, Profesora Sáru, Tatranskej, Šalgotariánskej, Jilemnického, Brusna, 9. mája 26, Lazovnej, 29. augusta 14, Tulskej a Hornej.

Deti a hostí privítala riaditeľka  MŠ Šalgotarjánska Ľubica Dobrotová, tajomníčka RS OMEP BB a otvorila ho nestorka a hlavná organizátorka pani Dagmar Lapšanská, ktorá privítala hostí a medzi nimi aj  poslankyňu MsZ Eriku Karovú.  Pani Lapšanská neskrývala  radosť a popriala deťom veľa odvahy pre recitovaní. Poďakovala pani učiteľkám, za ich prácu s deťmi, ktorá je na ich pleciach a za pripravenie detí na prehliadku a spoluprácu.

Na pódium potom vystupovali  dievčatká a chlapci z materských škôl. Predniesli básne  a  poviedky ako Snehuliak a snežienka, Koza odratá a jež, Dovolenka, Neboráčik, Hodinky, O nepodarených kozliatkach, Plače vrana, Narodeniny a meniny a ďalšie… Niektorí museli bojovať s trémou, viacerí však predniesli svoje básne či úryvky z prózy smelo. Niektoré deti si priniesli aj rekvizity a niektoré básne ako Macík, zazneli aj viackrát.  Bolo veľmi milé sledovať Macíka vždy v novom „šate“.

Víťazmi boli všetci malí recitátori, ktorí si za svoje umelecké výkony odniesli domov okrem darčekov aj pamätné listy, ktoré im odovzdala Dagmar Lapšanská. Na záver si spoločne zaspievali pieseň a s úsmevom sa každý vybral do svojej škôlky.

ek, foto: redakcia

Pozri tiež

Ako oceniť DOBRO

Je tomu sedemnásť rokov, kedy sme sa spolu s Vami po prvýkrát pri príležitosti Medzinárodného …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *