Foto: Radvanský deň plný radosti

1. septembra, kedy si pripomíname Deň ústavy SR sa v Radvani uskutočnilo tradičné  podujatie v mestskej časti Radvaň, Radvanský deň. Organizátorom podujatia bolo  občianske združenie Za dôstojnú Radvaň a občianska rada Radvaň. 

Podujatie otvorili predseda občianskej rady Radvaň Roman Miškár, poslankyne MsZ za Radvaň Erika Karová a Ľudmila Priehodová a vážený hosť, významný herec, scénarista a režisér, Juraj Sarvaš. Obohatením bol spev Jozefa Maka a Veroniky Bodnárikovej, ktorí sa rozliehal široko – ďaleko.

Pre hostí bol pripravený už od ranných hodín  pestrý kultúrno – spoločenský program, komediálne predstavenia Sranda banda show, vystúpili folklórne súbory Očovan i detský folklórny súbor Graniarik. Tanečná skupina Glams zo súkromného CVČ Radvanská, zatancovala a rozprúdila podujatie.  Na podujatí vystúpilo aj zoskupenie „Jablko v župane“, ktoré je zoskupením amatérskych hudobníkov zhudobňujúcich texty slovenských ľudových balád a básní spisovateľov slovenského romantizmu. Koncert hudobnej kapely Džipsís & Gádžos a povestná čerešnička na torte, taktiež potešil návštevníkov podujatia.  O zábavu detí sa postaral retiazkový kolotoč, skákací hrad, lanovka, lezecká sieť, nechýbala lukostreľba, jazda na koníkoch v parku.

Podujatia prišla podporiť aj radvančanka Mária Reháková, ktorá pozvala hostí na popoludňajšie podujatie Deň kroja. Vystúpil aj riaditeľ Stredoslovenského múzea Marcel Pecník.

Svoje zručnosti si deti vyskúšali v tvorivých dielňach. Na obľúbené maľovanie na tvár, si deti počkali dlhšie, ale za to bol výsledok plný úsmevu. Záver podujatia patril skvelej penovej párty.

Nechýbal chutný guláš, ktorý navarili členovia občianskej rady Radvaň, ako aj čapované občerstvenie.  V stánku Stredoslovenského múzea sa bolo možné dozvedieť o blížiacich sa podujatiach, či vyraziť si pamätnú mincu a v tento deň bola návšteva Tihányiovského kaštieľa pre hostí poduajtia bezplatná. Obohatením bola výstava minerálov, stánok CBS s unikátnymi knihami  i stánky, kde ukazovali svoje remeslo práve remeselníci – čipkovanie, výroba píštaliek, výšivky … Na motorke, či pri aute sa deti mohli odfotiť za asistencie mestskej polície.

V bohatej tombole bolo možné vyhrať knihy s podpisom od autora Miroslava Kapustu, darčekové predmety, ročné predplatné od časopisu Slovenka a hlavnú cenu auto na víkend od Motor Car.

Podujatie sa konalo s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica a ďalších partnerov.

Kolektív organizátorov a občianska rada Radvaň.

Občianska rada Radvaň, foto: Branislav Miadok

Pozri tiež

Banskobystrické mimovládky po prvýkrát na Radvanskom jarmoku

Radvanský jarmok oslavuje tento rok okrúhle jubileum – 360. výročie. Po prvýkrát v jeho dlhej histórii …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *