Foto: Rozprávkový les v Radvani s rekordným počtom návštevníkov

Horúca sobota (8.6.) neodradila rodinky s deťmi navštíviť rozprávkový les v Radvani. Vyše 1 700 návštevníkov sa zúčastnilo už 19. ročníka podujatia ku dňu detí Juniáles.

Organizátorom podujatia boli Občianska rada Radvaň, OZ Za dôstojnú Radvaň a poslanci mestského zastupiteľstva, Erika Karová a Vladimír Moravčík.

V rozprávkovom lese pomáhali aj deti s pani učiteľkami zo základnej školy Radvanská 1, ako aj dobrovoľníci. Priestory Polyfunkčného objektu SZU a park kaštieľa Radvanských zaplnili stovky rodín. Už po tretí raz sa podujatie uskutočnilo v parku kaštieľa Radvanských a  deti sa opäť preniesli do ríše rozprávok. Nechýbali rozprávky ako Soľ nad zlato, Kocúr v čižmách, Včielka Maja, Červená Čiapočka, Snehulienka, vodník a lesné víly. I tento rok čakali na deti rôzne úlohy a po ich  splnení  dostali sladké odmeny. Pripravená bola bohatá tombola vďaka mnohým partnerom, i skákací hrad, ktorý mal aj tento rok veľký úspech. Taktiež maľovanie na tvár, tvorivé dielne a súťaže o pekné ceny. Milovníci športových aktivít si prišli na svoje pri zlaňovaní či športových aktivitách. Súčasťou programu boli  spevácke a tanečné vystúpenia detí zo ZŠ Radvanská „Spievankovo“, ako aj detí pod vedením Kataríny Matulovej, hudobnej školy YAMAHA, tanečnej školy Ardenza, predviedli sa záchranárske psy DOG RESCUE i deti z Dracula Gym-u. Všetci si mohli pochutiť na výborných chlebíčkoch a pripravenom občerstvení. Nielen deti, ale aj rodičia si užili jazdu na vozidlách BMW. Do spevu a tanca zahral DJ Chalupka. Ukončením podujatia bol konfetový ohňostroj, z ktorého si každý domov na pamiatku odniesol aspoň kúsok.

Podujatie bolo realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica.

ek, foto: ORR

Pozri tiež

Foto: Vďaka aktívnym občanom to v Radvani dlhodobo komunitne žije

V Radvani už niekoľko rokov organizuje občianska rada Radvaň a aktívni občania veľa komunitných podujatí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *