Foto: Špuntíci potešili deti v Radvani

Festival ŠPUNTI

Koncom augusta sa v Banskej Bystrici uskutočnilo originálne podujatie pre rodiny s deťmi – festival ŠPUNTI. Smiechom a radosťou ožil park za Radvanským kaštieľom a areál Auly Zdravotníckej univerzity v Radvani.

Deti každého veku si mohli vyskúšať aktivity od výmyslu sveta: športové hry, súťaže, dobrodružný chodník so stanovišťami, zlaňovanie, maľovanie na textil, literárne hry, hádanky, ukážky tréningov či dokonca kreslenie na ozajstný autobus! Rodičia či starí rodičia si zatiaľ mohli užiť svoju chvíľku pokoja v nákupnej a výstavnej zóne či zúčastniť sa odborného programu v podobe prednášok a workshopov. Rodinky sa mohli na festival dopraviť autobusmi aj trolejbusmi úplne zadarmo, vďaka spolupráci so spoločnosťou Slovenská autobusová doprava Zvolen. Súčasťou festivalu bolo aj zbieranie plastových vrchnáčikov – špuntov, ktoré boli následne využité na kreatívne tvorenie. Dohromady sa nám podarilo vyzbierať až 11 kg špuntov a odovzdali sme ich na dobročinné účely.

Festival sme ukončili veľkolepou tombolou, v ktorej boli rozdané ceny v hodnote viac ako 800 eur! Na príprave programu pre deti sa okrem organizátora OZ Nosma podieľali aj partneri OZ BCF, RC Hviezdička a klub Pathfinder. Podujatie mediálne podporili rádio Lumen, Priekopník, mesto Banská Bystrica a VEGO marketing. Celkovo sa do festivalu zapojilo 52 vystavovateľov, partnerov a sponzorov, ktorým záleží na dianí v Banskej Bystrici. Prvý ročník podujatia dopadol na výbornú a na všetky zvedavé a tvorivé deti sa tešíme opäť o rok.

Gabriela Cabanová, mp

Pozri tiež

Rozhovor: O festivale aktívnej rodiny „Špunti“

V našom meste sa 18. – 19. augusta bude konať nový festival pre rodiny s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *