Foto: Stretnutie seniorov z Denných centier

V piatok sa v Podlaviciach už piatykrát stretli seniori z takmer všetkých Denných centier v Banskej Bystrici.

Ľudia v seniorskom veku akoby už nestarli, čas ide pomalšie a zmeny vidia skôr na svojich vnúčatách či deťoch. Nie každý má však šťastie na potomkov a niekedy takých ľudí ťaží samota. V Denných centrách pre seniorov je priestor na stretávanie sa seniorov bez rozdielu. Hoci roky nenápadne pribúdajú, túžba po aktivite neutícha, práve naopak. Ľudia prirodzene nechcú sedieť len doma a tak sa snažia čas stráviť s priateľmi.

Deň matiek

Seniori z Denných centier celého mesta to dokázali aj na piatom veľkom stretnutí v Podlaviciach, ktoré bolo spojené s Dňom matiek. Organizátori z Denného centra Dúbrava sa opäť postarali o výbornú náladu, skvelú atmosféru a chutné občerstvenie. No a samozrejme aj o dobrú muziku. Nádherné ruže si z rúk viceprimátora mesta Banská Bystrica Jakuba Gajdošíka prevzali všetky prítomné dámy a potom už nič nestálo v ceste kultúrnemu programu. Ten si ako inak pripravili seniori sami. Každé Denné centrum prispelo krátkou ukážkou z umenia svojich členov a prišiel dokonca i kúzelník. Domáce kmotry z Podlavíc zvestovali čo nového sa za posledné obdobie udialo a pred tanečnou zábavou sa ešte všetci posilnili chutným guľášom. Za náročnú organizáciu sa členom DC Dúbrava poďakovali seniori z ostatných centier a všetci sa zhodli, že takéto podujatia majú svoj zmysel, pretože spájajú ľudí  a spríjemňujú seniorom častokrát všedný život.

Podujatie moderovala neopakovateľná Elena Šupolová, pozvanie prijali obaja viceprimátori mesta Banská Bystrica, vedúca Komuce Adriana Tupá, vedúca odboru sociálnych vecí Ivana Kružliaková, miestna poslankyňa MsZ Katarína Čižmárová a ďalší.

Podlavice sú pyšné na svoj zachovaný Kultúrny dom, no v piatok mnohých zúčastnených zaskočil nebezpečný stav vstupného schodiska, ktoré už dlhšie volá po oprave. Nič to však nezmenilo na prínosnom stretnutí skôr narodených Banskobystričanov, ktorí sa už nevedia dočkať ďalšieho.

mp

Pozri tiež

Foto: Ďalší úspešný ročník podujatia „Večer stretnutia seniorov“ je za nami

Vo štvrtok 24. októbra 2019 sa v priestoroch jedálne Základnej a materskej školy Radvanská 1 v Banskej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *