Foto: Veľkolepá Halloween party v Radvani

V sobotu 15. októbra 2022 sa aula Slovenskej zdravotníckej univerzity v Radvani preniesla do tajomného sveta strašidiel, čarodejníc, bosoriek, upírov, pavúkov, tekvičiek a rôznych tajomných bytostí.  Rodinnú párty plnú zábavy, tanca a darčekov v strašidelných kostýmoch si prišli užiť stovky návštevníkov z Radvane, ale aj z celého Mesta Banskej Bystrice a okolia.

Podujatím sprevádzal známy slovenský režisér, herec, spevák, pedagóg a scenárista Igor Šimeg  a speváčka i herečka Dagmar Rostandt. Vystúpili Radvanské hviezdy zo ZŠ s MŠ Radvanská, pod vedením  Kataríny Matulovej a tanečnice z Tanečnej školy Janette Fáberovej. Deti si odniesli sladké odmeny a tie naj masky aj krásne ceny.  Na halloweenskom stanovišti pre kreatívcov si detičky mohli vyrobiť sovičku, kreatívny jesenný darček i strašidielko.

„Bolo pekné sledovať, ako sa aktívne radili a pomáhali deťom aj rodičia a starí rodičia. Táto aktivitka bola obohatením a deťom vyplnila čas, otestovali si zručnosť prštekov a pozornosť. Akcie ako tieto krásne ľudí spájajú a sú radosťou nielen pre návštevníkov, ale aj pre všetkých ktorí sa s radosťou na nich spolupodieľame,“

povedala Silvia Žabková z OZ Kompas – centrum rozvoja, partnera podujatia.

„Ďakujem všetkým  účastníkom, rodičom za krásne kreatívne masky, ktoré vytvorili deťom. Rodinkám, ktoré prišli celé v maskách, niektoré boli veru strašidelné. Ako som sa dozvedela, niektoré kostýmy si pripravovali aj dva týždne. Teším, sa že podujatie malo úspech a do Radvane sme priniesli opäť niečo nové, o čo majú ľudia záujem a teraz už tradičné. „

povedala hlavná organizátorka Erika Karová.

„Na podujatie nám prišli pomôcť aj veľa dobrovoľníkov, za čo sme vďační a teším sa, že nadväzujeme stále nové partnerstvá.“ doplnila Erika Karová.

Cenu za najkrajšiu masku si odnieslo hneď niekoľko masiek.  Krásnych strašidelných masiek bolo naozaj veľa a boli aj veľmi kreatívne. Ako prezradila porota,  bolo naozaj ťažké vybrať tie naj.

Organizátorom podujatia bola Nadácia Eriky Karovej. Partnermi podujatia boli o.z. Kompas – centrum rozvoja,  OZ Sposa BB, spoločnosť BCF Energy,  Bonton film, CBS a aula SZU.

zč, foto: Branislav Miadok

Pozri tiež

Žiacka chodecká liga ide do finále

V meste pod Urpínom sa  vo štvrtok 23. mája 2024 uskutoční finále Žiackej chodeckej ligy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *