FOTO: XIX. ročník festivalu Zdola ponickýho mlyna

Počas uplynulého víkendu sa v podpolianskej obci Poniky uskutočnil už 19. ročník detského folklórneho festivalu a stretnutia rodákov a priateľov obce Zdola ponickýho mlyna.

Tieto dni sa už tradične nesú v duchu folklóru, ľudovej hudby a zachovávania tradícií našich predkov. 19. ročník folklórneho festivalu bol výnimočný tým, že sa začal ekumenickými službami Božími v Evanjelickom kostole v Ponikách, ktoré sú symbolom spájania sa ľudí bez akýchkoľvek rozdielov.

Uplynulo už 40 rokov od filmového spracovania ponickej svadby a práve v spojitosti s týmto výročím sme zažili ohlášky, videli mladuchu, ženícha, starejšieho aj celý svadobný sprievod. V bohatom kultúrnom programe hrala dôležitú úlohu práve ponická svadba. Sobota patrila tiež stretnutiu rodákov a priateľov obce, vystúpeniam ponických rodákov a podpolianskych folklórnych súborov, či tanečnej škole. Zábava pri hudbe pokračovala do neskorých večerných hodín. Dobrovoľné vstupné, ktoré sa v tento deň vyzbieralo bude použité na podporu detského folklórneho súboru Poničan.

Nedeľný program začal sprievodom folklórnych súborov obcou a v programe sa predstavili aj detské folklórne súbory z Banskej Bystrice, Slovenskej Ľupče ale aj z Terchovej, či zo Želiezovec.

(pef), foto: Zuzana Červenáková

Pozri tiež

Foto: Slovenský deň kroja

V deň ústavy SR sa pri pamätníku SNP v meste pod Urpínom uskutočnil 4. ročník …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *