Hotel Ďumbier ožil regionálnymi produktami z Horehronia

Mestský Hotel Ďumbier privítal verejnosť, ktorá mohla nahliadnuť do jeho renovovaného interiéru pri príležitosti konania sa Trhu regionálnych výrobkov a Slávnostného odovzdávania certifikátov novým držiteľom značky Regionálny produkt Horehronie.

Jedna z dominantných stavieb mesta Brezno – Mestský Hotel Ďumbier, ktorý prechádzal počas svojej prevádzky viacerými rekonštrukciami, sa dnešným dňom stal hrdým hostiteľom regionálnych výrobcov vystavujúcich svoje diela na Trhu regionálnych výrobkov, na ktorý mohla zavítať široká verejnosť. Po oficiálnom ukončení trhov sa konalo Slávnostné odovzdávanie certifikátov novým držiteľom regionálnej značky REGIONÁLNY PRODUKT HOREHRONIE, v rámci ukončenej štvrtej výzvy o udelenie práv na používanie tejto značky, ktorú koordinuje Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

Všetci zúčastnení mohli zažiť čaro regiónu Horehronie, ukrývajúce sa v jedinečných výrobkoch, stretnúť sa osobne s remeselníkmi, spoznať ako v ich rukách vznikajú originálne diela, dozvedieť sa viac o ich práci a podporiť ich priamo kúpou ich výrobkov. Atmosféra trhov bola umocnená o vystúpenie žiakov Základnej umeleckej školy Pohronská Polhora a Ľudovej hudby Čerešienka. Slávnostný akt certifikácie sprevádzala Kapela Gatsby Sounds, hrajúca súčasné moderné hity prerobené do postmoderného štýlu.

Cieľom značky „Regionálny produkt Horehronie“ je podporiť kvalitné regionálne produkty a služby, ktoré reprezentujú región Horehronie. Tohtoročná výzva priniesla do radov regionálnych producentov a služieb 7 nových držiteľov. V rámci kategórie remeselných a spotrebných výrobkov boli ocenené: ručne vyrábané mydlá pani Drahomíry Prachniarovej, ktoré sa stretávajú v dokonalom súzvuku s pokožkou, predávajúcimi sa v ekologickom balení nesúce značku Mydielkáreň; umelecké a úžitkové kováčske diela pána Jána Giertliho; porcelánové šperky s črtami ľubietovskej keramiky od Kataríny Šuchovej a tradičné drevené ľudové výrobky pána Juraja Vojtka z Pohorelej.

Medzi chutné a kvalitné poľnohospodárske a potravinárske výrobky sa zaradili malé hnedé koláčiky špecifické najmä pre vianočné sviatky. Pani Andrea Niklová vyrába medovnikárske výrobky ozdobené ľudovými vzormi inšpirovanými horehronským folklórom, vo svojej Bockej Medovnikárni.

Predstaviteľmi kategórie ubytovacích a stravovacích služieb sa stali ubytovacie zariadenia Apartmány Pinus*** a Zruby Bystrá*** nachádzajúce sa v Bystrianskej doline, ktoré poskytujú svojim hosťom maximálny komfort a zároveň prírode úctu, a to tým, že sú svojimi majiteľmi spravované s dôrazom na ekologické a šetrné zaobchádzanie.

Noví držitelia sa tak môžu oficiálne prezentovať pod značkou REGIONÁLNY PRODUKT HOREHRONIE, ktorej cieľom je podporiť kvalitné regionálne produkty a služby, reprezentujúce región Horehronie, jeho tradície, ľudí a dedičstvo. Horehronie sa tak môže aktuálne  pochváliť už 39 držiteľmi regionálnej značky. Všetci držitelia majú pod záštitou OOCR REGIÓN HOREHRONIE zabezpečený spoločný marketing a prezentáciu pod jednotným logom, ktorým je zvonček symbolizujúci tradíciami živé Horehronie.

 „Projekt regionálnej značky sa už štvrtý rok teší z úspešného fungovania a prosperity, ktoré sú výsledkom najmä dobrej vzájomnej spolupráce v regióne. Sme veľmi radi, že môžeme aj v rámci cestovného ruchu ponúknuť domácim či návštevníkom Horehronia kvalitné regionálne produkty, s ktorými si odnesú kúsok nášho kraja a šikovnosti tých, ktorí ho svojou prácou vytvárajú,“

poznamenala výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Regionálne produkty z Horehronia je možné pod symbolom zvončeka nájsť či už na pultoch turisticko-informačných centier v Brezne a na Bystrej, ale aj prostredníctvom online predaja na eshop.horehronie.skregionalnepulty.sk, ktorý funguje s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja. Samotný projekt regionálnej značky je tiež spolufinancovaný Ministerstvom dopravy a výstavby SR.

Zdroj a foto: Tím REGIÓN HOREHRONIE

Pozri tiež

Ako oceniť DOBRO

Je tomu sedemnásť rokov, kedy sme sa spolu s Vami po prvýkrát pri príležitosti Medzinárodného …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *