Hurá prázdniny odštartujú v meste pod Urpínom poslednú júnovú sobotu

Najočakávanejšie podujatie v roku sa chystá  25. júna. Hurá Prázdniny je z pohľadu rozsahu a návštevnosti považované za najväčšie podujatie v Banskobystrickom kraji venované deťom. Uskutoční sa poslednú júnovú sobotu v Parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici.

11. ročník kultúrno spoločenského podujatia Hurá prázdniny je venovaný hlavne rodinám s deťmi a vypukne v sobotu o 13-tej hodine. Hlavným organizátorom podujatia je Nadácia Eriky Karovej. Generálnym partnerom podujatia je jazyková škola SPEAK.

Pripravený je bohatý kultúrny program, zážitkové stanovištia,  športové aktivity, ukážky policajných a hasičských zložiek. Dračí príbeh v podaní divadla z Prievidze poteší hlavne najmenších divákov.  Na pamiatku sa bude možné odfotiť s drakom a princeznou.

Podujatie o 13-tej otvorí detský folklórny súbor Prvosienka. Počas podujatia sa na pódiu vystrieda mnoho umeleckých telies ako aj  tanečná  škola Jannete Fáberovej,  deti z hudobného centra Sonyta Music, Radvanských hviezdy potešia divadelným predstavením “ Kuriatko Píp“ a potešiť prídu aj rozprávkové postavičky z Trinity i zámku Vígľaš.

Milovníci parkouru  si budú môcť vychutnať vystúpenie  akrobatickej skupiny Slovak Freerun Family.

Na malých i veľkých návštevníkov čakajú zážitkové stanovištia s rôznym zameraním na šport – detská atletika s členmi z klubu športového klubu BCF Dukla BB, thajský box v stánku Fire Gym, streľba z laserových pušiek v stánku VŠC Dukla BB a ŠK Raja, triafanie na bránu s HC05, chodenie na chodúľoch, tvorivé dielne v stánku Som šťastné dieťa, hravá angličtina, kreslenie na maxi plátno a výroba odznakov v stánku Pod krídlami anjelov, pocitový chodník, maľovanie na tvár, razenie mincí za asistencie odborníkov zo Stredoslovenského múzea, skladanie maxi puzzle,  Kubíkovo poteší detí mnohými aktivitami, stánok Úsmev ako dar má pripravené zaujímavé aktivity a návštevníkov čaká ešte veľa ďalších prekvapení. Obohatením bude aj tento rok penová show a ukážky policajného zboru a letecké prekvapenie o 14-tej.

Nebude chýbať stánok mestskej polície, DHZ Rakytovce a Badína. Zaujímavé budú stánky Benzinol, ako aj Brokers Consulting. Nebude chýba ani stánok Ved hračky.

Podujatia tohto typu sa nemôžu zaobísť bez stanovíšť polície, hasičov, enviro zamerania, ktoré zabezpečia pracovníci Slovenskej agentúry životného prostredia , OZ Vydra a CBS.  Deťom okrem zábavy pripravia množstvo aktivít súvisiacich s našou prírodou a vtiahnu ich tak do tajov jej krás. Zaujímavé aktivity budú môcť deti zažiť v stánku OZ SPOSA Banská Bystrica a OZ Kompas – centrum rozvoja.

V stánku generálneho partnera podujatia Jazykovej školy SPEAK sú pripravené bohaté aktivity, zaujímavý program  a veľa prekvapení.

Nezabudlo sa na ženy, ktoré sa budú môcť nalíčiť a na chvíľu si oddýchnuť v stánku Mary Kay.

Po absolvovaní stanovíšť, na ktorých deti budú zbierať pečiatky, získajú pamätnú medailu a darčeky. Pripravená je bohatá tombola o skvelé ceny. Svoju zvyšnú energiu budú môcť deti využiť na vybláznenie sa v skákacích hradoch, ktoré budú pripravené počas celého podujatia zadarmo.

Celým podujatím bude sprevádzať moderátorka Mariana Kovačechová.

Generálnym partnerom podujatia je Jazyková škola SPEAK. Podujatie bude realizované s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja. Zapojených je vyše 35 organizácií.

Teší sa na vás tím Nadácie Eriky Karovej s partnermi.

red.

Pozri tiež

SAD Zvolen na súde žiada platbu za neodjazdené kilometre, poslanci ho vyzvali, aby žalobu stiahol

Krajské zastupiteľstvo dnes prijalo uznesenie, ktorým vyzýva dopravcu SAD Zvolen, aby stiahol svoju žalobu o uhradenie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *