Inscenácie Divadlo Štúdio tanca v marci exkluzívne na portáli navstevnik.online

Banskobystrické divadlo venujúce sa už viac ako 22 rokov súčasnému tancu sa s radosťou zapája do projektu Ministerstva kultúry SR s názvom navstevnik.online.

Na rovnomennej internetovej adrese vzniknutý virtuálny priestor dáva možnosť vybraným divadlám v tejto neľahkej situácii ostať v kontakte s divákom v podobe vysielania profesionálne zaznamenaných predstavení zo svojich repertoárov.

Pavol Gajdoš, projektový manažér divadla o projekte hovorí:

„Pozvanie Ministerstva kultúry prijímame s radosťou a zodpovednosťou, keďže sme vlastne prvým divadlom, ktoré na tejto platforme ponúka súčasné umenie. Obklopení celospoločensky uznávanými inštitúciami ako SND, Sľuk, Nová Scéna, Lúčnica či Štátna opera sme motivovaní priložiť do tejto „peknej skladačky“ aj náš kúsok, aj keď možno trochu iný, viac nepravidelný a nepredvídateľný. Súčasný tanec je stále pre mnohých neznámym pojmom a tak s jeho „demystifikáciou“ radi budeme pracovať aj online. Sami sme zvedaví, nakoľko otvorený je „nový – virtuálny“ divák a ako naše umenie dokáže komunikovať v susedstve ostatných celoslovensky etablovaných divadiel.

Taktiež sme radi, že v inscenáciách, ktoré ponúkame na odvysielanie sa zaskvie náš medzinárodný umelecký súbor zložený z tanečníkov a tanečník z piatich rôznych štátov a troch kontinentov. Divák  si ich bude môcť vychutnať v pestrej ponuke inscenácií: od multimediálno – pohybových diel, cez tanečno-dramatické divadlo – až po predstavenie pre deti. Všetky  nami vysielané záznamy vznikli na live stream premiérach, takže v sebe nesú energiu a ducha nového, sviežeho diela. Navyše sú profesionálne nasnímané a dodatočne starostlivo zostrihané. Špeciálne miesto v našej ponuke bude mať dielo Muž bez vlastností, ktoré neodvysielame zo záznamu, ale uvedieme ho ako živý „live stream“ prenos – z nášho divadla do celého sveta! Všetky predstavenia (a toto jedno obzvlášť) vďaka stretu s kamerou nechali vyvstať novým umeleckým formám, ktoré tanečné divadlo posúvajú do nových, ešte nie celkom prebádaných sfér…

Dôležitým faktorom projektu korešpondujúcim aj s našim tohtosezónnym sloganom „Umenie má cenu“ je aj to, že predstavenia sú dostupné po zakúpení virtuálnej „vstupenky“, čím divák priamo podporí divadlá a zároveň pripomenie, že umenie nie je – a ani nemôže byť „zadarmo“. Nezanedbateľným pozitívom je aj „lokálnosť“ zázemia projektu, ktorý, hoci je mierený do celého sveta, je vo všetkých jeho fázach ukotvený na Slovensku. Tým nenápadne, ale odhodlane ukazuje, že veci sa (aspoň niekedy) dajú rozbiť aj bez rozhodujúcej závislosti na nadnárodných molochoch sociálnych sietí…

Preto budeme veľmi radi, ak sa s vami v marci stretneme v online priestore v týchto dátumoch a časoch:

  • 5.marca /piatok           BESI 20:00
  • 14.marca/nedeľa         ČÍRA RADOSŤ    10:00 a 17:00
  • 19.marca /piatok         JUMBLE 20:00
  • 26.marca / piatok        MUŽ BEZ VLASTNOSTÍ 20:00

Viac informácií nájdete na: www.navstevnik.onlinewww.studiotanca.sk

Tešíme sa na spojenia!

Zdroj a foto : Divadlo Štúdio tanca

 

Pozri tiež

MUŽ BEZ VLASTNOSTÍ 

Divadlo Štúdio tanca ukončí poučnú Sezónu rozkvetu premiérou mimoriadne aktuálneho diela Muž bez vlastností.  Ponorme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *