Jedinečná mestská hra v Banskej Bystrici

V nedeľu, 27. septembra sa v Mestskom parku na Tajovského ulici  uskutočnila zážitková mestská hra. Mesto pod Urpínom po prvý raz zažilo prepojenie stolovej hry a skautskej zábavy vo voľnej prírode. Stačilo len vytvoriť tím a prísť si zasúťažiť. Organizátori pripravili viac ako tridsať úloh zameraných na poľsko-slovenské pohraničie. 

Každý tím dostal plán svojej obce, ktorý  musel čo najlepšie riadiť a manažovať. Hráči sa tak mohli vžiť do úlohy starostov a poslancov zastupiteľstiev fiktívnych obcí. Súťažiaci  preukázali svoje schopnosti vo viacerých oblastiach. Súčasťou boli logické, športové, vedomostné a kreatívne úlohy. Hra bola určená pre všetky vekové kategórie.

Účasť na podujatí bola bezplatná. Organizátorom podujatia boli Program cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007 – 2013 v spolupráci s najväčším poľským denníkom Gazeta Wyborcza. Mestské hry sú populárne po celom svete. V roku 2013 sa do súťaže mohli zapojiť Žilinčania a Prešovčania, v roku 2012 Martinčania a Staroľubovňania. Tento rok bolo do hry zapojené poľské mesto Krakov a slovenské zastúpenie  mala len Banská Bystrica.

upravená TS mesta BB

Pozri tiež

Mesto pod Urpínom spestrí takmer 58-tisíc vysadených kvetov

Záhradnícke a rekreačné služby (ZAaRES), ako príspevková organizácia spravujúca majetok mesta Banská Bystrica, zabezpečuje rôzne činnosti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *