KINO BEZ BARIÉR 2016

V sobotu 20.2.2016 sa v Banskobystrickom CINEMAX ESC konal pod záštitou Janky Žitňanskej – poslankyne Európskeho parlamentu a Anny Šmehilovej – poslankyne Mestského zastupiteľstva v Nitre, tretí ročník podujatia, a určeného deťom so zdravotným postihnutím, deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia a ich rodinám.
Tento rok malo okolo 140 účastníkov z rôznych občianskych združení /OZ SPOSA BB, OZ Nožička, OZ Nádej deťom/ domovov sociálnych služieb, rodičov s deťmi s rôznymi znevýhodneniami a ich súrodencov. Je potešujúce, že tretí ročník bol v takom hojnom počte.
Pani europoslankyňa prišla aj so svojím týmom ľudí, ktorí boli zaujímaví svojou prácou a osobnými príbehmi. Po kine pozvala vybraných rodičov s deťmi na príjemný pokojný sobotňajší obed. V priebehu posedenia sa zoznámila s rodičmi. Niektorí boli noví, iných príbehy už riešila po minulé roky. Napriek pracovnej vyťaženosti , venovali pani Žitňanská s pani Šmehilovou svoj čas osobným stretnutiam s rodinami. Pre tieto rodiny to bol krásny zážitok a aj krásna odmena za ich obetavú prácu, ktorou je dvadsaťštyri hodinová starostlivosť o ich deti.
Kdesi bolo napísané „Keď niekomu daruješ svoj čas, daruješ mu kúsok svojho života, ktorý už nikdy nevrátiš.“ Dnešný deň bol v tomto duchu a obe skupiny, ktoré sa stretli si odniesli vzájomne čosi do svojich životov.
Ešte raz sa chcem za zúčastnené rodiny poďakovať za krásnu príležitosť a popriať našim priateľom veľa úspechov v osobnom, ale aj pracovnom živote a pevne dúfam, že o rok sa stretneme znova.

Mária Helexová SPOSA BB, foto: SPOSA BB

 kino bez bariér sposa, helexova

Pozri tiež

Pes učiteľom: Canisterapia pre deti s autizmom v LP SPOSA BB

Špeciálni psí učitelia navštevujú Lokálny priestor (Horná 67) Spoločnosti na pomoc osobám s autizmom v Banskej Bystrici …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *