Knižná novinka Márie Gallovej o živote M. R. Štefánika „uvedená do literárneho života“

POSOL HVIEZDNYCH DIAĽAV II. – Fakty a artefakty jedného života od autorky Márie Gallovej.

To je knižná novinka o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, ktorú vo štvrtok 16. apríla o 16 – tej hodine v Stredoslovenskom múzeu v Banskej Bystrici uviedla Spoločnosť M.R. Štefánika do literárneho života. Kniha odhaľuje nové, doteraz nepublikované fakty a obrazový materiál zo súkromného archívu Štefánikovcov. Publikácia nerozpráva o M.R. Štefánikovi ako o profesionálnom diplomatovi, generálovi či astronómovi, ale približuje jeho osobnosť z veľmi ľudského pohľadu ako syna, muža a človeka. Podľa autorky knižnej novinky sa v knihe „stretneme aj so ženami života M.R. Štefánika“, ktoré formovali velikána našich dejín.

Kniha je výzvou ďalším – mladším, či starším čitateľom aby dopĺňali tie fakty a artefakty, s ktorými sa stretnú v súvislosti s M.R. Štefánikom, zdôrazňuje M. Gallová.

O „uvedenie do života“ (ako hovorí autorka, krstia sa ľudia) bol prekvapivý záujem, zúčastnilo sa cez 50 ľudí, čo dokazuje, že téma života M.R. Štefánika je stále živou témou.  Po príhovoroch a poďakovaniach autorke si zúčastnení mohli nechať podpísať zakúpené knihy a ponúknuť sa z pripraveného občerstvenia.

(pr)

Pozri tiež

99. výročie smrti Milana Rastislava Štefánika

V obci Košariská v okrese Myjava si v predvečer 99. výročia úmrtia Milana Rastislava Štefánika pripomenuli tohto významného …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *