KNIŽNÉ PUBLIKÁCIE SSM

Z cyklu „Spoznajte zaujímavé knižné publikácie Stredoslovenského múzea“, by sme vám dnes radi predstavili populárno-historickú publikáciu Menová reforma v Československu v roku 1919. Koruna na rázcestí dejín.
 
Pre niektorých z vás je určite známa vďaka online krstu z obdobia prvej vlny pandémie alebo vďaka moderovanej besede, ktorá sa konala v Thurzovom dome počas pokojnejších letných mesiacov. Tí, ktorí ju ešte nepoznáte a radi obohacujete svoje poznatky a rozširujete si obzory, zbystrite!
Publikácia prináša čitateľom zaujímavý pohľad na dôležité obdobie našich dejín plné historických zmien a peripetií. Zachytáva koniec Rakúsko-uhorskej monarchie a vznik Československej republiky. Hodnotné historicko-prezentačno-edukačné dielo vzniklo vďaka autorskej dvojici Stredoslovenského múzea – PhDr. Marcelovi Pecníkovi a Mgr. Petrovi Račkovi, PhD.
Kniha sa zaoberá menovou reformou, jej významom, priebehom, ako aj ďalším finančným a ekonomickým vývojom v prvej Československej republike. Približuje aj politicko-spoločenskú a kultúrnu situáciu. Bohatá obrazová príloha prináša pohľady na dobové platidlá, portréty významných osobností, reálie a základné dokumenty, ktoré formovali vývoj peňažníctva. Nájdete v nej aj umelecky mimoriadne hodnotné bankovky z autorskej dielne Alfonsa Muchu či Maxa Švabinského, ktorí navrhli motívy prvých československých platidiel.
Pre objednanie knihy sa informujte prostredníctvom emailu: obchod@ssmuzeum.sk.
SSM, foto: SSM

Pozri tiež

Stredoveké fresky na Gemeri ožívajú vďaka študentom umenia

Kostoly so značkou Európske dedičstvo sa stávajú miestom inšpirácie mladej generácie umelcov. V rámci projektu združenia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *