Literárne večery s Petrom Balkom

Peter Balko získal tento rok Cenu čitateľov Anasoft litera za knihu Vtedy v Lošonci. Via Lošonc, ktorá vyšla vo vydavateľstve Koloman Kertész Bagala.

Ako prezradil sám autor, „je to príbeh, ktorý sa tvári veľmi zábavne. Podľa mňa je ale aj o ťaživých, niekedy až smutných veciach, avšak vyrozprávaných cez komickú optiku. Čiže tvári sa to ako humoristická knižka často o nepekných veciach. To je pre mňa Vtedy v Lošonci.“

Viac o knihe, ale aj o svojej scenáristickej tvorbe a ďalších pripravovaných projektoch porozpráva Peter Balko počas dvoch literárnych večerov. Prvý bude 13. októbra o 18.00 v kníhkupectve Martinus.sk na Obchodnej ulici v Bratislave.

Anasoft litera spoločne so Stredoslovenskou galériou už tradične organizujú v Banskej Bystrici počas jesene autorské čítania s finalistami literárnej ceny. Preto príde Peter Balko 21. októbra o 17.00 hod. do Vily Dominika Skuteckého. Večer bude moderovať František Malík. O hudobný program sa postarajú Silvia Martikánová a Štefan Pálfi. Peter Balko je absolvent VŠMU. Napísal scenár k úspešnému slovenskému filmu Kandidát. Je iniciátorom kultúrneho života v Lučenci, kde organizuje napríklad festival Medzihmla. Prozaicky debutoval v roku 2014, a to knihou inšpirovanou metropolou juhu – Lučencom s príznačným názvom Vtedy v Lošonci. Via Lošonc, za ktorú získal Cenu čitateľov Anasoft litera 2015.

Názov podujatia: Peter Balko – beseda

Moderuje: Juraj Šlesár

Dátum: 13. október o 18.00 hod.

Miesto konania: Kníhkupectvo Martinus.sk, Obchodná 26, Bratislava

Názov podujatia: Autorské čítanie Petra Balka

Moderuje: František Malík

Hudobný hosť: Silvia Martikánová a Štefan Pálfi

Dátum: 21. október o 17.00 hod.

Miesto: Vila Dominika Skuteckého, Horná 55, Banská Bystrica

Videoportrét Petra Balka: https://vimeo.com/134242941

Zdroj: TS ars_litera, o.z.

Pozri tiež

Veľkolepé oslavy salašníctva a ovčiarstva sa konali po roku opäť na Salaši Zbojská

Na Salaši Zbojská sme v rámci podujatia ,,Deň valaskej kultúry a sviatok ovčiarsky“ oslávili tradície …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *