Majstrami vo varení a jedení bryndzových halušiek sa stali Martinskí haluškári

Napriek nepriaznivému počasiu sa uskutočnili v sobotu 16. júla Majstrovstvá Slovenska a Európy vo varení a jedení bryndzových halušiek v Tureckej nad Banskou Bystricou. 

Turecká Halušky, tasr

Družstvo s názvom Martinskí haluškári s časom 19 minút a 26 sekúnd  si odnieslo prvenstvo.  Toto štvorčlenné družstvo za uvedený čas bryndzové halušky najrýchlejšie uvarilo i zjedlo.

 Turecká Halušky Fest, tasr

Pre nepriaznivé počasie sa do súťaže prihlásilo len 13 družstiev, vlani ich bolo až 28, prezradila pracovníčka tamojšieho obecného úradu Eva Turčanová. Druhé miesto obsadili kuchári s názvom Hlboká orba a tretie miesto družstvo z Krčmy u Maka.

 Súťaž pozostávala z dvoch častí. V prvej išlo o čo najrýchlejšie uvarenie a zjedenie stanoveného množstva halušiek. V tejto časti súťažilo 11 družstiev. V druhej časti sa varili „najlepšie halušky“, ktoré ochutnávala odborná porota. Tu súťažili len dve družstvá.

urecká Halušky, tasr

K 22. ročníku Halušky festu Turecká 2016 patrilo aj množstvo sprievodných aktivít. Organizátori aj napriek dažďu dodržali program a pre tých, ktorí merali cestu pod Krížnu pripravili koncerty popových, rockových a country kapiel, vystúpenia folklórnych súborov a ľudových hudieb, remeselný jarmok. Na záver sa predstavila zábavná kapela Lojzo a česká skupina Viva Italia, ktorá hrá hity 80. rokov.

ek, foto: tasr

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *