Mesto Zvolen ožíva kultúrno-spoločenským životom

Dni mesta 2022 – Zvolenčanov poteší Adam Ďurica aj „Marinári“, nebude chýbať sprievod, jarmok ani tradičný Deň prevencie

Vo Zvolene na Námestí SNP sa koncom mája budú konať obľúbené Dni mesta s bohatým programom. Už 9. ročník Dni mesta budú začínať  v piatok 27. mája o 9:50 slávnostným sprievodom po námestí. Môžete sa tešiť na Zvolenské mažoretky, tanečníci a tanečníčky z Romano Jilo, deti z folklórneho súboru Vretienko a hudba Zvolenskej kapely.

Prvý deň s novým #heštegom aj Cenou primátorky za rok 2021

Prvý deň  osláv mesta je oficiálne Dňom prevencie. K tradičnému jarmoku ľudových remesiel sa tak pripoja informačné stánky a vystúpenia organizácií zodpovedných za prevenčnú činnosť v meste. Zvolenské základné a umelecké školy sa v tento deň postarajú o umelecký program. So špeciálnym tanečno-hudobným pozdravom sa divákom prihovorí jubilujúca Základná škola Námestie mládeže a Základná škola sv. Dominika Savia. Vystúpenia škôl doplnia mažoretky, cheerleaderky a fitness športovkyne z Tanečnej školy Zuzana. Priamo počas piatkového programu pribudne na tradičné miesto pri Valaške aj hešteg #Zvolen, o ktorého originálnu výzdobu sa každoročne starajú zvolenskí umelci a umelecké zoskupenia. „Každý rok oslovíme umelecké školy a miestnych umelcov, aby každý z nich vypracoval umelecké stvárnenie jedného z písmen,“ vysvetľuje Juliana Ištóková Kochlicová – vedúca odboru rozvoja mesta. „A každý rok sa Zvolenčania tešia, aké motívy sa na šiestich písmenách objavia,“ dodáva. Tieto písmená budú skrášľovať mesto počas celého leta. Po dvojročnej pauze sa priamo na námestí budú odovzdávať aj Ceny primátorky za rok 2021.

Piatkový večer  podaní Funny Fellows so Zuzanou Tlučkovou a La Gioia

Piatkový večer zvyčajne patrí hudobným vystúpeniam na hlavnom pódiu. Tento rok budú piatkovými hlavnými ťahákmi zoskupenie Funny Fellows so Zuzanou Tlučkovou hrajúce hudbu v štýle tridsiatych rokov a kapela La Gioia, ktorá reprezentuje pop-operu – teda spája populárnu hudbu a operu.  Okrem hostí sa s novým hudobno-tanečným pásmom predstavia domáce folklórny súbor Romano Jilo, Zornička a ZUŠ Nádvorná. O dobrú náladu až do polnoci sa postará zvolenský „djský veterán“ Laco Hradský.

Sobota s Marínou a Adamom Ďuricom

Sobotný kultúrny program odštartuje už o 10.00 vystúpením Zvolenského speváckeho zboru  a detského folklórneho súboru Huncútik. Poobedie bude patriť hudobno-tanečnému štúdiu Súkromnej základnej umeleckej školy vo Zvolene, mladým umelcom z Pink Harmony a tanečníkom z tanečnej školy Wanted. O príjemný sobotný podvečer na námestí sa postará kapela Virvar, Folklórny súbor Marína a spevák Adam Ďurica, ktorý sa ziskom prestížneho ocenenia OTO v kategórii Spevák roka (2015, 2016, 2017) a takisto ziskom ceny SOZA za najhranejšiu skladbu roka 2015 za skladbu „Neľutujem“ zaraďuje medzi najúspešnejších slovenských interpretov posledných rokov.

 

Redakcia Priekopník

Pozri tiež

Ako oceniť DOBRO

Je tomu sedemnásť rokov, kedy sme sa spolu s Vami po prvýkrát pri príležitosti Medzinárodného …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *