Mladí moderátori si opäť zmerajú sily v krajskom kole súťaže Sárova Bystrica

V piatok 23. októbra 2015 od 9. hodiny sa v komornej sále Stredoslovenského osvetového strediska v Banskej Bystrici uskutoční krajské kolo celoslovenskej súťaže mladých moderátorov Sárova Bystrica.

Súťaž mladých moderátorov patrí už desiatky rokov do programovej ponuky Stredoslovenského osvetového strediska v Banskej Bystrici. S víťazmi oboch vekových kategórií sa stretnú 26. a 27. novembra 2015 finalisti z ďalších krajských kôl na celoštátnom finále.

Súťaž Sárová Bystrica je pamiatkou na hlásateľa slobodného slovenského vysielača – prof. Ladislava Sáru. V jej začiatkoch išlo o súťaž hlásateľov. Postupne sa vývoju médií táto súťaž prispôsobila. Víťazmi súťaže v minulosti boli viaceré, dnes už známe tváre ako napríklad Eva Pribilincová, či Lenka Stanková. Viacerí účastníci tejto súťaže pracujú v regionálnych ale aj celoslovenských rádiách a televíziách. Mladí moderátori majú možnosť a príležitosť priblížiť sa k moderátorskej práci, ktorá preverí ich talent, danosti a zručnosti a poskytne im aj množstvo potrebných skúsenosti.

(pef)

sárovabystrica

Pozri tiež

Veľkolepé oslavy salašníctva a ovčiarstva sa konali po roku opäť na Salaši Zbojská

Na Salaši Zbojská sme v rámci podujatia ,,Deň valaskej kultúry a sviatok ovčiarsky“ oslávili tradície …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *