Na Katedre výtvarnej kultúry PF UMB aj tento rok organizujú Detský plenér

Katedra výtvarnej kultúry a OZ Pedagóg pozýva Vaše deti na tvorivý prázdninový program pod vedením našich výtvarníkov a študentov Detský plenér 2016.

Po úspešnom pilotnom ročníku v roku 2015 aj tento rok pripravujeme počas letných prázdnin pre Vaše deti tvorivý program “Detský plenér 2016” v zelenom areáli Pedagogickej fakulty na Ružovej ulici. Deti, ktoré rady tvoria a vymýšľajú si budú môcť nájsť nových kamarátov a tvorivo sa zabaviť. Budú si môcť vyskúšať rôzne výtvarné techniky: grafické, maliarske a priestorové.

Môžu sa tešiť na modelovanie z hliny, výrobu ručného papiera, rôzne výtvarné hry a bádateľské aktivity. Príroda ponúkla dostatok materiálu a v kombinácii s výtvarnými technikami veľký priestor na experimentovanie a hranie. Okrem študentov učiteľstva výtvarného umenia z Katedry výtvarnej výchovy sa deťom budú venovať aj študentky Katedry predškolskej a elementárnej pedagogiky.

Výtvarné aktivity zastrešia lektori: odborné asistentky KVK: Evka Hnatová, Lenka Kasáčová a Katka Lucinkiewiczová a doktorandky Monika Gardlíková, Dominika Dodeková, Milka Michalcová – Borošová.

Tento rok sa plenér uskutoční pre deti vo veku od 5 do 12 rokov v dvoch turnusoch:

od 11.7.2016 do 15.7.2016

od 18.7.2016 do 22.7.2016

Zdroj: TS UMB BB, Mgr. Zuzana Ševčíková

Pozri tiež

Univerzita Mateja Bela je partnerom Banskobystrického samosprávneho kraja

Banskobystrický samosprávny kraj bude užšie spolupracovať s Univerzitou Mateja Bela vo výmene informácií a vo výskume, ktorý …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *