Nezvyčajný koncert Petra Papša a Romana Buhoveckého

Spojenie poézie a hudby prinieslo nádherný večer.

Peter Papšo a Roman Buhovecký, textár a hudobník sa spojili a vzniklo naozaj zaujímavé vystúpenie. Nový Kult Klub bol plný, poéziu v podaní jej samotného autora Petra Papša striedala hra na gitare a spev Romana Buhoveckého. Príjemný večer Roman obohatil aj so zhudobnenou básňou od Ivana Monte Christa. Pochádzala z básnickej zbierky Kvetinky.

Prekvapením večera bol spev samotného Petra Papša, keď si na hudbu od Romana zanôtil Šansóny. Pôvodne túto pieseň spieval Roman.

Aby toho nebolo málo, nasledovala ich spoločná pieseň, ku ktorej text napísal Peter Papšo a Roman ho doplnil refrénom. Kto má rád poéziu a hudbu, určite si prišiel na svoje. Pikoškou je možno aj to, že Roman si ako hudobník až tak netrúfal na texty. Mnohokrát čerpal inšpiráciu zo sociálnej siete, kde viacerí autori zverejňujú svoju poéziu. Niektoré básne sa mu natoľko zapáčili, že neváhal osloviť ich autorov a tak s ich súhlasom došlo k tomu, že básne uzreli aj svetlo sveta hudby. Tešíme sa na ďalšie skladby a želáme veľa inšpirácie, či už textárom, poetom ale i hudobníkom.

mp

Pozri tiež

Svitanie: Debutový album mladého Banskobystričana

Spevák, gitarista, skladateľ, umelecká duša, večný rojko a idealista, čo verí v lepší svet. Takto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *