NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ 2024

Pestrú paletu podujatí pripravila Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici – Literárne a hudobné múzeum a 18. mája 2024 sa návštevníci majú naozaj na čo tešiť.

V programovej ponuke bude bábkové divadlo pre najmenších, krst novej publikácie, osobnosti budú čítať z tvorby J. G. Tajovského. Milovníkov dobrej hudby poteší koncert vo večerných hodinách. A samozrejme nebude chýbať prehliadka expozícii Literárneho a hudobného múzea.

Ide o celoeurópske podujatie realizované pod patronátom Rady Európy s cieľom v čo najväčšej miere prezentovať kultúrne dedičstvo, význam jeho záchrany a ochrany pri kultúrnej výmene, šírení informácií o kultúrnej rozmanitosti jednotlivých krajín i regiónov Európy, pri neformálnom vzdelávaní a kultivovanom oddychu.

Nenechajte si ujsť tohoročný, jubilejný 20. ročník celoslovenského podujatia Noc múzeí a galérií 2024.

NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ 2024 V SLOVENSKOM BANSKÉHO MÚZEU

Slovenské banské múzeum sa v sobotu 18. mája 2024 pripojí k celoeurópskemu podujatiu NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ. Zaujímavý program, ktorý má prepojiť návštevníkov s historickým dedičstvom Slovenska ponúkneme v expozíciách Banské múzeum v prírode, Starý zámok a Uhoľná expozícia Handlová. Bude to jedinečná možnosť raz v roku zažiť historické priestory inak ako je obvyklé.

ŠICHTA S BANÍKOM NA SKANZENE

Pre milovníkov techniky a histórie bude pripravený unikátny program „Šichta s baníkom na skanzene“, kde bývalí zamestnanci banských podnikov priblížia život a prácu v banskoštiavnickom podzemí. Návštevníci sa dozvedia o starom banskom vybavení a skúsenostiach priamo od tých, pre ktorých bane kedysi boli súčasťou ich každodenného života. Vstupy do podzemnej expozície sú možné v časoch 15:00, 16:00, 17:00, 18:00 a 19:00.

STRIEBORNÁ LICENCIA

Detskí návštevníci a ich rodiny majú možnosť získať „Striebornú licenciu“ počas vzdelávacieho zaškolenia banskými odborníkmi, ktorá oprávňuje ťažiť striebro a zlato v povrchovej expozícii. Toto dobrodružstvo bude dostupné od 15:00 do 20:00 bez potreby rezervácie.

LEGENDA OŽÍVA

V Starom zámku sa návštevníci môžu tešiť na pútavé divadelné predstavenie „Legenda ožíva“, kde sa rozuzlí príbeh márnotratnej Barbory Rösellovej. Príbeh lásky a chamtivosti sa odohrá v priestoroch zámku s vstupmi o 14:00, 16:00, 18:00 a 20:00.

MY SME MALÍ CUKRÁRI

Pre najmenších ponúka Uhoľná expozícia Handlová zážitkový program „My sme malí cukrári“, kde deti strávia deň pečením tradičných medovníčkov. Kto má rád atmosféru plnú vôní a zábavy si určite príde na svoje.

Všetkých srdečne pozývame na návštevu našich expozícií.

Viac informácií nájdete na našej webovej stránke www.muzeumbs.sk a sociálnych sieťach.

Vstupenky a rezervácie

Banské múzeum v prírode: skanzen@muzeumbs.sk

  • Vstupenky baňa: 14,00 euro dospelá osoba, 7,00 zľavnené vstupné
  • Vstupenky hra STRIEBORNÁ LICENCIA: 2,00 euro dospelá osoba, 1,00 zľavnené vstupné

Starý zámok: staryzamok@muzeumbs.sk

  • Vstupenky: 8,00 euro dospelá osoba, 4,00 zľavnené, do 6 rokov zdarma

Uhoľná expozícia Handlová: sbm.handlova@muzeumbs.sk

  • Vstupenky: 3,00 €

PODUJATIE PODPORILO MESTO BANSKÁ ŠTIAVNICA.

SVK BB, Muzeum SBM , Martina Kminiaková, foto ilustr. mp

Pozri tiež

Súťaž o virtuálne okuliare

Výstava Od telegrafu k internetu sa snaží ukázať obrovský šok v komunikačnej technológii ľudstva. Zatiaľ čo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *