Nový festival Versus prinesie do Banskej Bystrice súčasnú poéziu 

V meste pod Urpínom sa v sobotu 28. októbra zíde desať osobností súčasnej slovenskej a českej poézie. Počas prvého ročníka festivalu poézie Versus, bude prebiehať vyhlásenie výsledkov súťaže Básne SK/CZ. Návštevníkov čaká bohatý večerný program a výnimočný historický priestor.

Priestory historickej bašty pri Lazovnej bráne sa vnoria to atmosféry poézie. Organizátor podujatia združenie Literálna bašta, plánuje vybudovať literárny rezidenčný dom s kaviarňou.

“Uvidíme, kam sa bude Versus uberať v budúcnosti. Už teraz ale vieme, že je čo vylepšovať. Prvý ročník vnímame ako signál voči publiku a veríme, že o rok festival ponúkne aj priestor pre diskusné a kritické platformy,”

hovorí dramaturg festivalu Slavo Sochor a pripomína, že taká bohatá zostava poetov a poetiek sa v Banskej Bystrici ešte zrejme nestretla. V rámci jedného večera v Banskej Bystrici vystúpia: Katarína Kucbelová, Mária Ferenčuhová, Boris Ondreička, Agda Bavi Pain, Erik Šimšík, Viktor Suchý, Juraj Kuniak, Olga Pek, Michal Tallo a hudobný hosť Jiří Imlauf z českej skupiny Houpací koně.
Výnimočným bodom v programe bude vyhlásenie výsledkov súťaže Básne SK/CZ 2017. Víťaza spomedzi 624 súťažných príspevkov vyhlási členka poroty Olga Pek a František Malík z občianskeho združenia literarnyklub.sk, ktoré túto súťaž prvýkrát organizuje aj v spolupráci s českými partnermi – vydavateľstvom Fra a časopisom Psí víno.

tasr, ek, foto: mp

Pozri tiež

Ďalší ročník multižánrového festivalu Embargo začína už cez víkend

V nedeľu začína štvrtý ročník festivalu ľudských práv, tolerancie a vzájomného porozumenia Embargo. Svoje brány …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *