Ochutnaj chuť Vianoc a pomôž na charitatívnych punčoch v meste pod Urpínom

V predvianočnom čase sa na Námestí SNP v Banskej Bystrici  chystá viacero charitatívnych podujatí, na ktorých sa  bude podávať najmä voňavý vianočný punč či predvianočná kapustnica. 

Univerzitný punč

V utorok 11. decembra budú od 13 – 22,00 hod. podávať Univerzitný punč, z ktorého výťažok z predaja UMB podporí Centrum pomoci detskej onkológie Svetielko nádeje.

Ochutnaj chuť Vianoc a pomôž

Vo štvrtok (13.12.) na Luciu bude jedno takéto podujatie organizovať už druhý rok aj Nadácia Eriky Karovej a bude venované Zdenke, ktorá potrebuje finančné prostriedky na liečbu pri ťažkej chorobe. Výťažok z vianočnej voňavej kapustnice a punču poputuje človeku, ktorý sa ocitol v neľahkej životnej situácii.

Zdenke začala choroba v mladom veku, keď mala 18 rokov a diagnostikovali jej Sklerosis Multiplex. Po liečbe zostala pripútaná na invalidný vozík. Momentálne už nehýbe ani rukami a je odkázaná na pomoc iných. Jej sen je absolvovať špeciálnu rehabilitáciu v Adeli Medical Centre. Hoci je táto liečba komplexná a individuálne prispôsobená pacientovi, zdravotná poisťovňa ju neprepláca. Pacient si hu hradí v plnej výške. Zdenka verí, že vďaka cvičeniu sa jej zdravotný stav aspoň trošku zmení.

Minulý rok sa vďaka neuveriteľnému nasadeniu dobrovoľníkov, ktorí pripravili všetko potrebné, navarili horúce kakao, výborný punč a dokonca aj vianočnú kapustnicu sa podarila úžasná vec a podarilo sa vyzbierať 1650 eur na podporu operácie pre Maťka z Nemiec. Dobrovoľníci  vymrzli a až do večerných hodín čapovali punč, rozdávali kapustnicu a kakao všetkým, ktorí sa rozhodli prispieť na operáciu, ktorú malý chlapec túžiaci behať potreboval, čo sa nakoniec aj podarilo. A ako sme sa dozvedeli neustále usilovne s maminkou cvičí.

„Želám si, aby sme splnili sen Zdenky, aby sme jej aspoň trošku pomohli na jej ceste za zdravím, aby mohla rozdávať radosť.  Teším, sa že pokračujeme v tradícii vianočnej kapustnice a punču a každý rok pomôžeme niekomu, kto to potrebuje.“ povedala Erika Karová riaditeľka nadácie.

Punč na Luciu

Lions klub Lea pozýva na punč (Námestie SNP) do stánku pred Radnicou, z ktorého výťažok poputuje pre rodiny so slabozrakými deťmi.

Primátorský punč

V pondelok 17. decembra sa bystričania môžu tešiť na tradičný a obľúbený primátorský punč. Od 16-tej hodiny ho bude podávať primátor Ján Nosko a nebude chýbať aj FS Bystrica a heligónkar Pavol Majerík.

V núdzi poznáš priateľa

Charitatívne akcie majú aj iný rozmer, ľudský. Sú o pochopení, o vzájomnej pomoci, o neodvrátení zraku. Nikdy nevieme, čo nás v živote čaká. Veľa ľudí nemá dostatok peňazí na operácie, liečenia, ktoré by im pomohli pri neľahkej životnej situácii.

zč, foto: archív redakcie

Pozri tiež

Centru včasnej intervencie v Banskej Bystrici poputuje výťažok z Primátorského punču

Na tradičnom charitatívnom podujatí sa opäť ukázalo, že v meste pod Urpínom žijú dobrosrdeční a prajní ľudia. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *