OTVORENIE VÝSTAVY talentovaného RICHARDA BACÍKA v pobočke Sásová

14-ročný Richard Bacík zo Slovenskej Ľupče a žiak Základná umelecká škola Slovenská Ľupča mal 24. januára v pobočke Sásová svoj veľký deň. Zahájil svoju prvú výstavu niekoľkoročných prác.

Úvod do kultúrneho programu otvorila ukážka z knihy Zuzankine motýle (D. Hivešová- Šilanová, 1994) o maliarovi Albínovi, ktorý namaľoval obraz Krásny deň.

My sme videli niekoľko krás v podobe Riškových prác a znovu sme si potvrdili, že knižnica je priestor, ktorý vie krásne prepojiť výtvarné umenie, literatúru a dokonca hudobné umenie pre širokú verejnosť.

14-ročná Simonka Polgárová, žiačka Základná umelecká škola Jána Cikkera Banská Bystrica spríjemnila svojím spevom náš umelecký podvečer.

Srdečne pozývame všetkých návštevníkov, aby sa pristavili pri Riškových obrazov, ktoré budú vystavané v pobočke Sásová do konca februára.

 

Uvidíte obraz, ktorý získal tretie miesto v celoslovenskej súťaži „Mars – náš nový domov?“ (nov.2021) ako aj mnoho iných ocenených obrazov.

Ak by ste chceli vidieť Riškovu maľbu v knihe, nájdete ju v knihe pre deti Krajina Lubetha I. (Z. Kubašáková, M. Papačová Cabanová, 2017), ktorá je dostupná v našom fonde a online katalógu.

vkmk, foto: zč, vkmk

 

Pozri tiež

Cenu za teplo a elektrickú energiu neplatí len spotrebiteľ, ale aj životné prostredie

Od počiatkov priemyselnej éry budujeme siete a zariadenia, ktoré nám dodávajú energiu spaľovaním fosílnych palív. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *