Piatok v Banskej Bystrici: Deň aj noc s dobrou literatúrou a hudbou

Už najbližší piatok si organizátori nonstop literárneho festivalu 7 dní 7 nocí, ktorý sa v Banskej Bystrici konal v rokoch 2016-2019, pripomenú atmosféru tohto vyčerpávajúceho podujatia. Napriek oklieštenej jednodňovej verzii, publikum aj tentokrát čakajú podnetné stretnutia so súčasnou slovenskou literatúrou a tiež objavný hudobný program.

Svoju premiéru v piatok absolvuje aj zoskupenie mladých bystrických hudobníkov s poctou miestnej bigbítovej legende 60. rokov, skupine The Electric, ktorá po sebe zanechala iba niekoľko raritných nahrávok. Spoločne s hosťujúcou skupinou Definitívum odohrajú po 19:00 v susednej Záhrade koncert venovaný slobode, ktorá nie je ani v dnešných časoch samozrejmosťou. Hudobný program bude po 22:00 pokračovať aj v kníhkupectve Artforum, v rámci tretej edície párty DJs Neusohl, na ktorej odznie netradičný výber skladieb v podaní lokálnych kultúrnych osobností a hostí.

Nočnou programovou bodkou bude autorské čítanie z pripravovanej zbierky básnika Michala Talla s názvom Kniha tmy. Čítanie sa uskutoční v neďalekej opustenej bašte pri Lazovnej bráne, presne päť minút pred polnocou. Organizátori publiku odporúčajú vybaviť sa baterkami alebo iným osvetlením. Tallova tretia básnická zbierka vyjde (nie náhodou) práve v banskobystrickom vydavateľstve Literárna bašta už túto jeseň.

Podujatia s Veronikou Šikulovou a Ivanou Gibovou sa konajú v rámci cyklu Anasoft Litera uvádza, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

fb

Zdroj a foto: TS DEŇ ✲ NOC ☾, Slavo Sochor

Pozri tiež

Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici a Bábkarská Bystrica 2022

23. ročník Bábkarskej Bystrice Divadlo na každý deň! V znamení európskeho bábkového divadla a kreatívneho vzdelávania! Bábkarská …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *