Posledná aprílová sobota bude patriť VÍNŠPACÍRKe

Koniec apríla bude v meste patriť obľúbenému podujatiu Vínšpacírka, ktoré tento rok otvorí svoj jubilejný 10. ročník. Jedinečné vinárske podujatie sa bude konať 27. apríla na Námestí SNP v Banskej Bystrici v obvyklom čase od 14:00 do 20:00 hod. Aj tento rok si organizátori pripravili ocenenie Vínšpacírky – Osobnosť enológie a vinárstva a na podujatí tiež slávnostne otvoria letnú sezónu.

Desiaty ročník podujatia Vínšpacírka bude výnimočný. Účasť potvrdilo rekordných 40 vinárstiev, ktoré prinesú na degustáciu vyše 400 vzoriek tých najlepších remeselných slovenských a zahraničných odrôd vín. Aj tento rok si návštevníci v deň podujatia kúpia degustačný vínny set na určených výdajných miestach, ktorý bude zároveň vstupenkou na podujatie. Cena vstupu je 10 €. Vstup na najbohatšiu vínnu cestu si však môžete kúpiť aj v predpredaji.

„Pre nedočkavých milovníkov vína sme pripravili predpredaj lístkov. Lístky sú tento rok dostupné na dvoch miestach, a to na Námestí SNP v prevádzke Leroy Bar & Café a v Sásovej v prevádzke Brewhouse Leroy. Počet lístkov na podujatie je aj tento rok limitovaný, preto odporúčame návštevníkom, aby sa nespoliehali na náhodu a kúpili si lístky s predstihom. Vstupy zakúpené v predpredaji vymeníme návštevníkom za degustačný vínny set na výdajných miestach podujatia,“

povedal Andrej Patráš z Cechu hostinských.

Návštevníci sa môžu tešiť na výberové vína aj od nováčikov – Kollar Winery, Víno Kanich, Najväčšia pivnica v Pukanci, Vinárstvo Trnovec, Víno Kmeťo či rakúske vinárstvo Weingut Hiedler. „Tento rok bude výnimočný, čo sa týka programu podujatia aj zúčastnených vinárstiev. Sme hrdí na to, že Vínšpacírka píše svoj príbeh už 10 rokov a každý rok ponúka návštevníkom viac. Tešíme sa, že pribúdajú aj malé rodinné  a ich výnimočné vína,“

 hovorí Martin Turčan, mestský poslanec a člen organizačného výboru.

Výnimočnú atmosféru podujatia bude aj tento rok dopĺňať Jazz festival. O 15:00 hodine primátor mesta Ján Nosko slávnostne spustí fontánu, čím otvorí letnú sezónu v meste. Už tradičným bodom programu bude aj odovzdávanie ocenenia Vínšpacírky, ktoré tento rok získa výnimočná osobnosť z nastupujúcej generácie vinárov.

Viac informácií nájdete na www.vinspacirka.sk.

zdroj a foto: Dominika Slámková – Black Apple

Pozri tiež

TERMÍN VÍNŠPACÍRKY sa blíži. LÍSTKY SÚ Už v predpredaji

10. jubilejný ročník Vínšpacírky je tu už o pár mesiacov. Prípravy postupne vrcholia a dnes je už …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *