Pozvánka: 21. divadelná sezóna netradične

V januári tohto roku Mestské divadlo – Divadlo z Pasáže odpremiérovalo svoju 24. inscenáciu s názvom Na paši, ktorá vznikla na motívy rozprávky Maťko a Kubko od Marianny Grznárovej.

Príbeh veselých valachov výnimočného vzrastu, ktorí sú na konci príbehu múdrejší, skúsenejší a odhodlaní žiť s láskou a radosťou prijímajúc všetko, čo život prináša od premiéry videlo 984 malých i veľkých divákov v piatich mestách Slovenska. Na premiéru v Bratislave prišla aj samotná autorka Maťka a Kubka Marianna Grznárová a aj Zuzana Kronerová, ktorá nahovorila text rozprávačky.

A práve táto inscenácia uzatvorí pre divadlo 21. divadelnú sezónu. Ale tentokrát trochu netradične.

Zdá sa nám, že tento svet sa zbláznil, poprehadzoval svoje pravidlá, preusporiadal spôsob svojho fungovania a tým sa stal nepochopiteľnejší a neprehľadnejší. Preto sme sa rozhodli vyskúšať tento uhol pohľadu i my. Poprehadzovali sme svoje pravidlá, preusporiadali sme spôsob nášho fungovania a možno o niečo viac pochopíme, čo sa deje okolo nás. Vybrali sme si pre tento experiment pre nás to najprirodzenejšie čo máme. A to divadelné predstavenie.

Vymenili sme si úlohy, vyskúšali kožu toho druhého, pozreli na známe veci iným pohľadom. Z ekonómky sa stala bábkovodička, z pohybového pedagóga herec, z riaditeľky denného centra rozprávačka, z umeleckej riaditeľky herečka a z hercov uvádzač a režisér. A aby to bolo úplné, diváci sa môžu prísť pozrieť na tento náš experiment 28. júna o 19:00 hod. do Záhrady – Centra nezávislej kultúry. Predstavenie bude vhodné pre dospelého diváka.

V incenácii Na paši – trochu inak uvidíte:

Kubko: Peter Vrťo (pohybový pedagóg), Maťko: Eva Ogurčáková (umelecká riaditeľka), bábkonosič: Zuzana Javorská (ekonómka), rozprávačka: Ľudmila Veverková (riaditeľka Denného centra pri Divadle z Pasáže), živá hudba a spev: Anna Tomaštiková (umelecká lektorka), Martin Novák (extra nezaradený), uvádzač: Ján Kinčeš (herec), režisér: Peter Hudec (herec).

Diváci si môžu rezervovať lístky na: divadlozpasaze@gmail.com alebo na t.č. 0918 688 811.

Eva Ogurčáková, foto: divadlo z Pasáže

Pozri tiež

Bystrické divadlo z Pasáže cestuje, Malého princa hrá v Bratislave

Ako informovala Eva Ogurčáková, umelecká riaditeľka divadla, ktoré v Banskej Bystrici pôsobí už od roku …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *