Pozvánka: Divadelná komédia – A čo láska?

Stredoslovenské osvetové stredisko vás pozýva na divadelnú komédiu „A čo láska?“ v podaní Divadla Hugo z Pruského od autora Muraya Schisgala.

Dielo je charakterizované ako krutá satira na zneužívanie slov vyjadrujúcich ten najušľachtilejší a najkrásnejší ľudský cit – lásku.

Predstavenie sa uskutoční 19.8.2021 o 20.00 hod.  NA NÁDVORÍ Stredoslovenského osvetového strediska v Banskej Bystrici. (V prípade nepriaznivého počasia v sále V PODKROVÍ…)

O hre

Absurdná tragikomédia „A čo láska“ (v origináli „Luv“, čo predstavuje degradáciu slova „Love“) je najúspešnejšou hrou amerického dramatika Murraya Schisgala. Hra je brutálnou satirou na zneužívanie slov, vyjadrujúcich ten najušľachtilejší a najkrásnejší ľudský cit – lásku. Pokúša sa znázorniť, aké je smiešne, keď predstierame, že tento pocit prežívame, pričom vôbec netušíme, čo je jeho pravým obsahom. Najväčším prínosom tejto horkej komédie bolo pre Schisgala poznanie, koľkých divákov hra skutočne dojala a prinútila zamyslieť sa nad tým, že možno i pre nich sa pojmy ako cit, vernosť a zmysel života stali prázdnymi a skloňujú ich už len vo frázach. Úspešnosť a nadčasovosť hry spočíva práve v komediálnosti.

Životný stroskotanec Mário Vyskočil sa práve chystá skočiť z mosta, aby tak ukončil svoj úbohý život. Náhodou ho však stretne jeho bývalý (naoko úspešný) spolužiak z gymnázia Michal Pavlíček. Ten náhodné stretnutie využije na to, aby sa zbavil svojej manželky Martiny, ktorú „prihrá“ práve Máriovi. Tým však svoje problémy nevyrieši, práve naopak…

Osoby a obsadenie

  • Mário Vyskočil:  Mário Rasel
  • Michal Pavlíček:  Michal Greguška
  • Martina Pavlíčková:  Martina Rasel

Realizačný tím

  • Réžia, návrh scény, výber hudby, svetelný dizajn:  Andrej Škvaro
  • Úprava scenára:  Martina Rasel
  • Kostýmy:  Gabriela Paschová
  • Grafika:  Patrícia Šimáková

Premiéra:  https://divadlohugo.sk

Vstupné: 5 €
Predpredaj vstupeniek: od 9. 8. 2021 v IC BB (v deň predstavenia od 14.00 h v SOS BB).Vstupné: 5 €

Predpredaj vstupeniek: od 9. 8. 2021 v IC BB / v deň predstavenia od 14.00 h v SOS.
V prípade nepriaznivého počasia v sále V PODKROVÍ.

Viac informácií o našich kultúrnych podujatiach sa dozviete prostredníctvom našich propagačných kanálov. Nezabudnite nás preto sledovať, aby vám neušla žiadna z našich aktivít. Veríme, že sa vám náš program bude páčiť.

Zdroj a foto : SOS BB

Pozri tiež

Participatívny proces zameraný na obnovu mestského parku je ukončený, vyjadriť sa k nemu môže široká verejnosť

Cieľom participatívneho procesu bolo počas posledného polroka zvyšovať povedomie o histórii parku, informovať o limitoch z hľadiska …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *