Pozvánka : DIVADELNÝ ŠTVRTOK

V novembrovom DIVADELNOM ŠTVRTKU prichádzame s ponukou ďalšieho výborného divadelného predstavenia. Pre milovníkov divadla sme na 7. novembra 2019 vybrali skutočnú divadelnú lahôdku v podaní členov Divadla COMMEDIA z Popradu.

Po šiestich rokoch sme pripravili pre  banskobystrické publikum výnimočnú divadelnú úpravu klasického textu slovenského autora Martina Kukučína NEPREBUDENÝ. Táto inscenácia patrí skutočne k vrcholným a výnimočným divadelným inscenáciám a nadväzuje na programové spracovávanie klasickej slovenskej literatúry. S divadelným spracovaním Švantnerovej MÁLKY si súbor vydobyl v roku 2004 nielen titul TVORIVÝ ČIN ROKA sezóny, ale veľmi úspešne reprezentoval slovenské neprofesionálne divadlo na celosvetovom festivale amatérskeho divadla v Monacu a v Kanade a na oboch festivaloch sa Divadlo Commedia stala laureátom festivalov. V Monacu sa stal súbor laureátom festivalu aj s inscenáciou NEPREBUDENÝ.

Banskobystrický divák už mal možnosť vzhliadnuť, aj v cykle DIVADELNÝ ŠTVRTOK, z tvorby Divadla COMMEDIA komédie Kapustnica, Zabudni na Hollywood, Stroskotanci na šírom mori a iné.

Vstupné: 5 €. Predpredaj vstupeniek v je v Informačnom centre BB na Nám. SNP 1.

Zdroj a foto SOS BB, Maroš Krajčovič

Pozri tiež

Pozvánka na DIVADELNÝ ŠTVRTOK 2019 – PLAY KARENINA 

Stredoslovenské osvetové stredisko v Banskej Bystrici Vás pozýva na ďalšie z predstavení cyklu Divadelný štvrtok …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *