Pozvánka: Festival diabetu sa presúva na Námestie SNP v Banskej Bystrici

Pri príležitosti Svetového dňa diabetu a 25. výročia Zväzu diabetikov Slovenska sa v sobotu, 14. novembra 2015 na Námestí SNP uskutoční jubilejný ročník Festivalu diabetu. Jeho ambíciou je už po desiaty raz osloviť v meste pod Urpínom ľudí trpiacich cukrovkou. Podľa štatistík žije v Banskej Bystrici takmer 4000 obyvateľov, ktorí aj vďaka tejto iniciatíve každoročne získavajú užitočné informácie o svojom ochorení.

 Organizačná zložka Zväzu diabetikov Slovenska – DIABANBY Banská Bystrica združuje diabetikov a ich rodinných príslušníkov a šíri informácie o ochorení nielen medzi členmi, ale aj medzi širokou verejnosťou.

 

Niekoľkokrát do roka organizujeme edukačné stretnutia. Ľudia trpiaci cukrovkou sa zúčastňujú celoslovenských rekondično-integračných a rehabilitačných pobytov. Dôležitá je aj vzájomná diskusia o plnohodnotnom živote s diabetom. Čím viac budeme o cukrovke vedieť, tým viac budeme schopní skvalitniť si život. Okrem samotného ochorenia a jeho liečby poskytujeme sociálne poradenstvo, učíme sa správne si uplatňovať nárok na zdravotnícke pomôcky,“ hovorí viceprezidentka Zväzu diabetikov Slovenska Lenka Longauerová.

 Účastníci novembrového 10. Festivalu diabetu sa dozvedia mnoho informácií o diabetes mellitus, sociálnom zabezpečení diabetikov, novinkách v liečbe i o pomôckach a stravovaní. Súčasťou programu budú rôzne workshopy, rozhovory, meranie parametrov organizmu a pochod proti diabetu po pešej zóne. Zároveň sa 9. decembra uskutoční posledné edukačné stretnutie v Komunitnom centre na Robotníckej ulici.

 S cukrovkou nie je dobré bojovať. Toto ochorenie je potrebné prijať, mať o ňom čo najviac informácií a zladiť liečbu so stravovaním a pohybom,“ dopĺňa Longauerová.

 

Mgr. Zdenka Sekerešová, PhD. hovorkyňa primátora mesta Banská Bystrica

plagat

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *