Pozvánka do Hudobného átria Štátnej vedeckej knižnice

Všetkých milovníkov hudby pozývame vás do Hudobného átria Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici, vyberte si z ponuky hudobných podujatí v mesiaci jún 2024.

ART ROCK

1.6. – 30.6.2024  

počas otváracích hodín

Art rock, neskôr progresívny rock, predstavoval v druhej polovici 20. storočia rozmach kompozične a inštrumentálne prepracovaného rocku s nevšednou virtuozitou. Bol založený na individuálnom, avantgardnom a koncepčnom prístupe interpretov. Prelínali sa v ňom prvky klasickej hudby, vizuálneho umenia a ďalších smerov, ktoré povzniesli jeho umeleckú výpoveď. Audiovizuálna výstava s ponukou projekcií koncertných záznamov a filmových dokumentov, ako aj tematických publikácií, približuje tvorbu priekopníkov tohto štýlu. Zažite hudobné návraty so skupinami Pink Floyd, Genesis, YES, Jethro Tull, Collegium Musicum, Emerson, Lake & Palmer, spevákmi  Davidom Bowiem, Frankom Zappom, Petrom Gabrielom, Kate Bush a ďalšími.

HUDOBNÝ SVET VZDIALENÝCH KULTÚR

Stála ponuka

Objavujte pestrosť zvukov a harmónií, spoznajte históriu a zvuky tradičných etnických nástrojov rôznych kultúr a vzdialených hudobných svetov v rámci komentovanej prehliadky s interakciou účastníkov. Návštevníkom sú nástroje k dispozícií v rámci otváracích hodín. Organizovaným skupinám odporúčame rezerváciu termínu.

Kontaktujte: hudobneatrium@svkbb.eu, Vstupné na workshop 2 € na účastníka.

Hudobné átrium, Ingrid Guzmická

Pozri tiež

Neznáme Pobaltie, jazyk a tradičné zvyky v Litve

Prví obyvatelia Litvy boli baltské kmene, ktoré začali v 10. storočí vytvárať organizovanú spoločnosť. Bolo to …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *