Pozvánka : Komediálna dráma – AKO UVARIŤ ŽABU

Dovoľujeme si Vás srdečne pozvať na ďalší letný Divadelný štvrtok na našom NÁDVORÍ SOS na Dolnej 35 v Banskej Bystrici.

Tento krát sa so svojou novou inscenáciou predstavia, bystrickému publiku dobre známi, manželia Ria a Peter Mészárošovci z Celkom malého divadla zo Starého Tekova.

Vo štvrtok 18. augusta 2022 o 20:30 uvedú komediálnu drámu českého autora Petra Strnada s názvom AKO UVARIŤ ŽABU.

Syndróm varenej žaby predstavuje v psychológii termín, definujúci neschopnosť alebo neochotu človeka adekvátne reagovať na hrozby z okolia, ktoré nevznikajú náhle, ale objavujú sa pomaly a postupne narastajú do takej miery, že ľudskú bytosť úplne pohltia. Presne ako v starej bájke o žabe, ktorú keď hodíte do hrnca s vriacou vodou, tak z neho okamžite vyskočí, ale ak budete vodu v hrnci zohrievať postupne, žaba bude sedieť na dne dovtedy, kým bude neskoro a nakoniec sa uvarí. Problém, prenesený do sféry medziľudských vzťahov, spočíva hlavne v tom, že si len málokto včas uvedomuje, že sa nachádza v úlohe pomaly varenej žaby a že s ním niekto neustále manipuluje smerom, ktorým ísť nechcel. A o tom je aj príbeh hlavnej hrdinky tejto inscenácie Dany.

Srdečne Vás opäť všetkých pozývame a veľmi sa tešíme na Vašu hojnú návštevu.

SOSBB, Dušan Jablonský

Pozri tiež

Participatívny proces zameraný na obnovu mestského parku je ukončený, vyjadriť sa k nemu môže široká verejnosť

Cieľom participatívneho procesu bolo počas posledného polroka zvyšovať povedomie o histórii parku, informovať o limitoch z hľadiska …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *