Pozvánka: Krst knihy Kosmopol – Ako sa tvorí imaginárium

Slovenské banské múzeum v Banskej Štiavnici a OZ Vlnoplocha pozývajú na krst knihy Kosmopol – Ako sa tvorí imaginárium, ktorý sa uskutoční v sobotu 28. januára 2023 o 17:00 v Galérii Jozefa Kollára. Slávnostný krst knihy vo veľkej sále galérie bude bohatý na jedinečné zážitky.

Môžete sa tešiť na stretnutie s tvorivým aj hereckým tímom a s ďalšími vzácnymi hosťami. Podujatie bude sprevádzať živá hudba z predstavenia, výstava rekvizít z divadla Kosmopol, čítanie ukážok z knihy, autogramiáda a rozhovor s pamätníkmi, ktorých spomienky boli pri zrode inscenácie.

Kosmopol je imerzné divadlo odohrávajúce sa na 11 scénach v starom meštianskom dome. Diváci sú súčasťou predstavenia, voľne sa pohybujú medzi jednotlivými miestnosťami domu a sami si vyberajú, ktorú scénu si pozrú. V bezprostrednej blízkosti hercov tak prežívajú osudy jednej štiavnickej rodiny vo víre udalostí 20.storočia. Kosmopol získal v roku 2020 Cenu Nadácie Tatra Banky v hlavnej kategórii Divadlo.

Publikáciu Kosmopol napísala trojica autoriek inscenácie Klára Jakubová, Mila Dromovich a Veronika Hajdučíková. Do publikácie prispel historik Slovenského banského múzea Daniel Harvan s kapitolami z histórie Banskej Štiavnice. Grafický dizajn knihy vytvoril Lukáš Rohárik.

Slovenské banské múzeum Banská Štiavnica

 

Pozri tiež

Seniori sa dozvedia viac o živote architekta svetového mena

V októbri príroda naberá na svojej kráse plnosťou rozmanitých farieb. Je ako dôchodkový vek, jeseň života, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *