Pozvánka na stretnutie s fenomenálnou americkou lyžiarkou Hadley Hammer

Štátna vedecká knižnica – Americké centrum pozýva 15. apríla 2024 o 17.00 hod. na stretnutie s fenomenálnou americkou lyžiarkou Hadley Hammer v rámci festivalu HORY A MESTO!

Podujatie sa uskutoční v spoločenskej sále knižnice. Hadley Hammer Vám opíše svoj vstup do sveta profesionálneho lyžovania. Vo veku 25 rokov sa zúčastnila na svojej prvej veľkej lyžiarskej súťaži, bola katapultovaná na vrchol Freeride World Tour a do veľkých horských stien. Hadleyna prednáška sa zameria na úlohu času vo svojich minulých aj súčasných dobrodružstvách.

HADLEY HAMMER

Hadley Hammer je profesionálna lyžiarka a skialpinistka. Objavila sa v mnohých horských filmoch a je aj talentovaná spisovateľka. Hadley vyrastala ako krasokorčuliarka a bežkyňa na lyžiach v Jackson Hole vo Wyomingu. Prihlásila sa do súťaže vo freeskiingu, kde síce celkom pohorela, ale veľmi ju to bavilo a chcela spoznať svoje limity. Tri roky po tejto prvej súťaži stála Hadley na stupňoch víťazov a získavala si pozornosť sponzorov zvučných mien. O rok neskôr začala nakrúcať s Teton Gravity Research. Odvtedy jej profesionálna kariéra a lyžovanie raketovo vyleteli. Objavila sa vo viacerých filmoch a cestovala po Bolívii, Európe alebo do Yukonu v snahe nájsť najlepšie a najdivokejšie línie. Hadley žije v Chamonix vo Francúzsku.

Podujatie bude v anglickom jazyku bez tlmočenia. Vstup je bezplatný.

ŠVK BB

Pozri tiež

Súťaž o virtuálne okuliare

Výstava Od telegrafu k internetu sa snaží ukázať obrovský šok v komunikačnej technológii ľudstva. Zatiaľ čo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *