Pozvánka: Noc v knižnici posledný septembrový piatok

Verejná knižnica Mikuláša Kováča, kultúrna inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja, pripravila 10 podujatí počas Noci v knižnici.

Posledný piatok v mesiaci, 29. septembra 2023, sa v priestoroch všetkých otvorených pobočiek Verejnej knižnice Mikuláša Kováča uskutočnia akcie, ktoré sú súčasťou mimoriadneho podujatia – 2. ročníka Noci v knižnici – noci plnej hviezd.
Program podľa pobočiek Verejnej knižnice Mikuláša Kováča:

Pobočka Sídlisko
10.00 – 12.00 hod.
Čítanie pod rozkvitnutou čerešňou so spisovateľkou Danušou Dragulovou Faktorovou – zážitkové čítanie s obľúbenou autorkou detskej literatúry spojené s tvorivými dielňami. Jej tvorba otvára učivo 8. triedy ZŠ. 2 podujatia pre ucelené skupiny detí II. stupňa ZŠ.

Pobočka detskej literatúry
09.00 – 19.00 hod.
Nočná čiapočka pre pána Sovu – dramatizované čítanie pre žiakov MŠ, na tému večerných rozprávok Pán Sova s hosťom – módnou návrhárkou Zuzanou Družbackou Jendriskovou, ktorá bude viesť tvorivé dielne a má pre deti pripravený krásny darček.
Knižničná hvezdáreň – zážitkové podujatie náučného charakteru pre deti I. stupňa. základných škôl s hosťom – lektorom z hvezdárne.
Vpísané vo hviezdach – tvorivé dielne pre širokú verejnosť, kde si návštevníci vyrobia praktický ručne šitý zápisník s pevným obalom a s dizajnom hviezdnej oblohy, kde nebude chýbať kožený doplnok.

Pobočka Fončorda
16.00 – 22.00 hod.
● Hviezdy točia hviezdičky – spoločné natáčanie videa.
● Natoč to zábavne – točenie zábavných videí pod dohľadom.
● O tom sa nahlas nerozpráva – prednáška s psychologičkou pani Mgr. Martinou Jadroňovou na tému rizík súvisiacich s internetom, závislostiach od hier, kyberšikany a iných.
● Žiariaca hviezda – hudobný koncert.
Podujatia sú určené deťom II. stupňa ZŠ a študentom SŠ. Potrebná je rezervácia na tel. čísle 048/ 413 48 68.

Pobočka Centrum
17.00 – 19.00 hod.
Básňou a piesňou ku hviezdam – pocta majstrovi Milanovi Rúfusovi, komorný koncert v príjemnej frekvencii hosťa, hudobníka a skladateľa Janka Svetlana Majerčíka.

Mgr. Katarína Lehotská Mikuláková, marketingová manažérka Verejnej knižnice Mikuláša Kováča:

“Tento rok si naša knižnica pripravila spolu až 10 rôznych podujatí počas Noci v knižnici. V priebehu jedného dňa chceme ukázať, že knižnica je tu pre všetkých – žiakov MŠ, oboch stupňov ZŠ, SŠ, dospelých, seniorov a tiež zrakovo znevýhodnených návštevníkov. Veríme, že toto výnimočné podujatie priláka do knižnice množstvo čitateľov aj širokú verejnosť.”

Do podujatia Noc v knižnici sa aj tento rok zapájajú i ďalšie knižnice v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja.

VKMK, Katarína Lehotská Mikuláková

Pozri tiež

Banská Bystrica získala titul ENVIROMESTO 2023

Prírode blízke hospodárenie v mestských lesoch, energetické zhodnocovanie zeleného odpadu, mozaikovité kosenie trávnikov, zelené strechy, budovanie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *