Pozvánka do Slovenského banského múzea

Slovenské banské múzeum srdečne pozýva do expozície Galéria Jozefa Kollára, kde je pre návštevníkov pripravená bohatá letná ponuka výstav. Otvorenie dvoch výstav je naplánované na piatok 19. júla o 18.00 hod.

GENESIS
Tajomné plastiky od dvoch mladých sochárok, Terezy Příhodovej Štetinovej z Čiech a Sáry Ember z Maďarska, zasadené do nezvyčajného prostredia džungle. Izbová džungľa vyrástla z rastlín požičaných z inštitúcii po celej Štiavnici. Objavíte v nej rastliny, ktoré poznáte z chodieb úradov a škôl, tento krát v celkom inom svetle.

KRIŠTÁĽOVÁ REŤAZ

Výstava Vás vtiahne do úchvatného farebného prostredia, ktoré zmenilo známu Veľkú sálu v galérii na nepoznanie. Príďte si pozrieť videá od medzinárodne uznávaných umelcov, urobiť selfíčko, alebo len tak poležať na mäkkom farebnom koberci.

V ponuke sú aj už prebiehajúce výstavy:

MARILOU SCHULTZ- Naanish Vedno – prepojenie tkáčskej techniky s počítačovou technológiou, trvanie do 28.júla 2019.

Peter Valach- Cestou domov som skoro levitoval – výstava neprofesionálneho umelca v Priestore oslobodeného času v rámci projektu HIT Gallery v Galérii J. Kollára počas projektu Mesto kultúry 2019.

TOTO! je Kabinet ilustrácie IX.- Jozef Cesnak, Marián Oravec- Alfred Hitchcock a Traja pátrači – výstava ilustrácií, trvanie do 29.septembra 2019.

TS: Petra Páchniková, ilustračné foto: Múzeum Banská Štiavnica

Pozri tiež

Lesáci v Banskej Štiavnici sa učia na super-moderných strojoch, využívajú aj lanovku

Špičková lesnícka technika, nové odborné učebne či multifunkčné ihrisko.  To všetko získala Stredná odborná škola …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *