Pozvánka: Verejná knižnica Mikuláša Kováča pre deti v októbri

Verejná knižnica Mikuláša Kováča, kultúrna inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja, ponúka i v októbri veľa knižných noviniek pre deti, ale aj krásne podujatia s množstvom známych tvárí.

Verejná knižnica Mikuláša Kováča napĺňa poslanie mestskej knižnice, a preto chce slúžiť každému obyvateľovi Banskej Bystrice, vrátane detí a mládeže. Pre detského čitateľa pripravila knižnica i v októbri množstvo pestrých aktivít, z ktorých vyberáme:

Pobočka Fončorda, Jilemnického 48

  • 10. o 16.30 hod.: Kľúčik od rozprávky – cyklus rozprávkových stretnutí pre deti od 4-5 rokov a ich rodičov.
  • 10. o 15.45 hod.: SLÁVNY KNIHOVNÍK – Vratko Sirági – od knihovníckeho pultu vás pozdraví moderátor TV Markíza a účastník súťaže Let´s dance.
  • 10. o 16.30 hod.: Spolu vám prečítame rozprávku – čarovné čítanie pre deti s Vratkom Sirágim a Simonou Sabinovskou. Spojené s tvorivými dielňami.

Táto pobočka je bezbariérová a poskytuje aj oddychovú zónu. Rodičov s malými deťmi poteší prebaľovací pult a ďalšie potreby pre najmenších na toaletách.

Pobočka detskej literatúry, Lazovná 26

  • 10. o 16.00 hod.: Ako sa Hanka naučila sporiť – nový cyklus zážitkových podujatí zameraných na detskú finančnú gramotnosť. Pre deti od 4 do 8 rokov a ich rodičov. Spojené s čítaním knihy a tematickými tvorivými dielňami.

Pobočka Sídlisko, 29. augusta 25

  • a 25. 10. o 16.30 hod.: Hravá angličtina – rozprávkové čítanie v anglickom jazyku pre najmenších (deti od 2 do 5 rokov) s tvorivými dielňami.
  • 10. o 16.30 hod.: Rozprávkové čítanie pre najmenších – pre 2-5 ročné deti. Spojené s tvorivými dielňami.

Mgr. Iveta Babjaková, riaditeľka knižnice: “Okrem uvedených podujatí pre širokú verejnosť prichádza Verejná knižnica Mikuláša Kováča s celoročnou ponukou podujatí pre školské skupiny materských škôl, základných škôl a stredných škôl. Chceme nimi spestriť klasický vyučovací proces a obohatiť ho o zážitky v knižnici. Okrem iného, sú atraktívnym doplnkom pre rozšírenie literárnych vedomostí žiakov.”

(Katarína Lehotská Mikuláková)

Pozri tiež

Originálna Noc s Andersenom vo Verejnej knižnici Mikuláša Kováča

22. marca sa vo Verejnej knižnici Mikuláša Kováča konalo podujatie pre deti Noc s Andersenom Noc …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *