Pozvánka:Koncert v Beniczkého pasáži

V utorok prvého septembra sa v pasáži jednej z najkrajších historických stavieb v Banskej Bystrici, Beniczkého dome, uskutoční koncert zoskupenia špičkových hudobníkov Invention Quartet.

Organizátori koncertu, ktorý sa koná pri príležitosti otvorenia nových priestorov showroomu My Piano v Beniczkého pasáži, chcú hudbou oživiť tento priestor, o ktorom organizátor koncertu Marián Varhaník hovorí: „Je to jedinečný priestor, spájajúci historické jadro mesta, umelecké aktivity a zároveň modernú kompozíciu obchodno-umeleckej pasáže. A to aj jeden z motívov usporiadania koncertu, oživiť a dať viac do povedomia Bystričanov túto útulnú uličku spájajúcu námestie, napríklad so Záhradou či naším showroomom My Piano.“

Invention Quartet sú banskobystrickí umelci, ktorí sa v rôznych líniách usilujú o rozvoj hudobného diania v meste. Je to ojedinelé multižánrové teleso interpretujúce dedikácie slovenských a zahraničných autorov. Vo svojom koncertnom repertoári sa orientuje na diela spájajúce vážnu klasickú hudbu s prvkami jazzu, populárnej a tanečnej hudby, ako aj typických výrazných elementov španielskej a latinsko-americkej kultúry. Jednou z priorít Invention Quartet je prezentácia tvorby slovenských autorov. Práve fúziou viacerých hudobných žánrov sa inštrumentálne originálnemu Invention Quartet darí osloviť veľký okruh poslucháčov. Invention Quartet tvoria Eva Varhaníková (klavír), Adam Marec (gitara), Robert Ragan (kontrabas) a Peter Solárik (perkusie). Dramaturgom utorkového koncertu v Beniczkého pasáži je Marián Varhaník, ktorý tiež vystúpi na koncerte (spev , klavír).

V koncerte zaznejú kompozície Baden Jazz Suite pre gitaru, kontrabas a bicie (Jiri Jirmal), EP suita pre Invention Quartet (Joseph Kolkovich), Concerto pre gitaru a piano jazz trio (Claude Booling), Tango en Skai pre gitaru a piano jazz trio (Roland Dyes), ako aj skladby od Astora Piazolla OblivionLibertango, od Consulea Velázquez Besame MuchoBlue Eyes od Eltona Johna.

Koncert Invention Quartet v utorok 1. septembra (18:00 h) symbolicky otvorí nový showroom a možno inšpiruje organizátorov k ďalším podobným podujatiam v pasáži. Aj keď, ako hovorí Marián Varhaník: „Budúcnosť zatiaľ neplánujeme, uvidíme, ako koncert zapôsobí na publikum a či si sami vypýtajú niečo podobné aj na jeseň či budúci rok…“

Vstup na koncert Invention Quartet v Beniczkého pasáži je voľný!

Anna Gudzová

Pozri tiež

Spomienkový koncert v Maríne potešil zdravotne postihnuté deti.

Ako už býva zvykom, tento koncert sa obvykle realizuje v novembrovom čase. Obmedzenia podujatí zasiahli všetky …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *