Prípravy na Radvanský jarmok v plnom prúde

Jarmok všetkých jarmokov, ktorý patrí k najväčším a najobľúbenejším podujatiam v Banskej Bystrici musel byť vlani napriek veľkej snahe mesta z dôvodu šírenia pandémie koronavírusu zrušený. Oddelenie kultúry aj tento rok pripravuje niekoľko variantov, aby sa mohol uskutočniť a potešiť tak stovky návštevníkov.

Hlavnú tému zameranú na včelárstvo, mágiu a ľudové liečiteľstvo bude v dňoch 10. až 12. septembra 2021 sprevádzať pestrý program vo viacerých lokalitách a nádvoriach centra Banskej Bystrice s prihliadnutím na potrebné epidemické opatrenia. Na Námestí SNP bude dominovať Trh remesiel s majstrami remeselníkmi, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou tohto podujatia už desiatky rokov.

Podobne ako v minulom roku, samospráva v rámci 363. ročníka Radvanského jarmoku nepočíta so stánkami s občerstvením a zábavnými atrakciami umiestnenými na mestských pozemkoch. Chutné jarmočné dobroty a nápoje by mal v zmysle platných opatrení zastrešiť Cech hostinských i ďalšie prevádzky fungujúce na Námestí SNP a v širšom centre, s ktorými mesto komunikuje.

„Radvanský jarmok bol odjakživa spojený s tradíciami a remeslami, na čom chceme stavať aj v súčasnosti. Uvedomujeme si, že návštevníci majú radi atmosféru podujatia aj vďaka tradičným dobrotám, preto veríme, že členovia Cechu hostinských budú ústretoví a zaradia do svojej ponuky všetko, čo k jarmoku patrí. V tejto chvíli nevieme predpovedať, aké opatrenia budú platiť v septembri. Napriek tomu verím, že trojdňový 363. Radvanský jarmok sa bude môcť tento rok naozaj uskutočniť a všetci spolu si užijeme pravú jarmočnú atmosféru,“

hovorí primátor Ján Nosko.

V priaznivom prípade bude Trh remesiel s tradičnými vareškami, medovníkmi, cukrovinkami či šperkami pre návštevníkov k dispozícii v piatok, 10. septembra od 10:00 hod. do 20:00 hod., v sobotu od 9:00 hod. do 20:00 hod. a v nedeľu od 9:00 hod. do 16:00 hod.  Pestrý program a ponuka remeselníckych výrobkov  budú rozptýlené na Námestí SNP, v Lazovnej ulici, v okolí Barbakanu na Námestí Štefana Moysesa, v Dolnej ulici, pričom sprievodné podujatia budú organizované aj na nádvorí radnice,  ÚĽUV-u, v Stredoslovenskom osvetovom stredisku i 365. labbe. Podrobný program tohtoročného Radvanského jarmoku predstavíme čoskoro.

Všetky informácie budú postupne pribúdať na webe mesta www.banskabystrica.sk.

TS Mesto Banská Bystrica, Zdenka Marhefková, foto mp

Pozri tiež

Participatívny proces zameraný na obnovu mestského parku je ukončený, vyjadriť sa k nemu môže široká verejnosť

Cieľom participatívneho procesu bolo počas posledného polroka zvyšovať povedomie o histórii parku, informovať o limitoch z hľadiska …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *