Radvanský večer seniorov sa niesol v duchu úcty k starším

V piatok 13. októbra zorganizovali členovia občianskej rady Radvaň v spolupráci s poslancami za mestskú časť Radvaň deviaty ročník stretnutia seniorov v Radvani.

Kultúrno spoločenský večer bol venovaný „skôr narodeným“ práve v mesiaci október, ktorý je venovaný úcte k starším. Aj tento rok sa uskutočnil v školskej jedálni ZŠ s MŠ Radvanská 1, v Banskej Bystrici.

Pre hostí bol pripravený bohatý kultúrno – spoločenský program. V úvode prišli zatancovať a zaspievať deti  zo ZŠ s MŠ Radvanská“ v zoskupení Spievankovo“  pod vedením p. učiteliek  Lucii Vavrincovej a Dagmar Sedilekovej. Krásne bolo prepojenie generácií od vnúčať, až po starých rodičov.

Chutným spestrením bola súťaž o najlepší koláč, kde si tie najlepšie odniesli pekné ceny.  Nechýbala  bohatá a obľúbená tombola, do ktorej lístok obdržal každý pri vstupe bezplatne.

Do tanca zahrali a zaspievali Soňa Hanzl Kopčanová a Libuša Mažgútová.  Svojimi tanečnými kreáciami potešili dievčatá z Tanečnej školy Janette Fáberovej a tanečné country zoskupenie Country ruže. Poetické okienko a prestavenie svojej tvorby patrilo umelcom Elene Oravcovej a Miroslavovi Kapustovi, ktorému k jeho životnému jubileu poblahoželali organizátori a v mene občianskej rady Radvaň a poslancov za Radvaň odovzdali darčeky.

 

Zabávalo sa až do neskorších večerných hodín a všetci odchádzali domov s úsmevom. Organizátori mysleli na všetko a ako prezradili nechýbalo občerstvenie, koláčiky, chlebíčky a aj kávička.

Ocenená bola aj najstaršia účastníčka podujatia, ktorá mala krásnych 92 rokov a presvedčila o tom, že vek je len číslo a smelo tancovala celý večer.

Počas podujatia sa mohli  návštevníci  medzi porozprávať a nadviazať nové priateľstvá.

Stretnutie generácií má zvláštny nádych. Október ako mesiac úcty k starším – k našim otcom, mamám, k našim starým rodičom, prarodičom, nás pozýva venovať im čas, uznať im dôstojnosť, prejaviť im poctu. Je dôležité využívať poznatky a skúsenosti starších a deťom je potrebné vštepovať hodnoty ako úcta, rešpekt, pokora, hoci sa dnes veľmi nenosia a predsa sa dajú cítiť. Napríklad aj pri viacgeneračných stretnutiach, ktoré dokážu byť milé, pokojné, vzájomne sa obohacujúce.

Organizátorom podujatia bola Občianska rada Radvaň, OZ Za dôstojnú Radvaň, poslanci za Radvaň. Podujatie sa uskutočnilo s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica.

OR Radvaň  foto: orr

Pozri tiež

Deň detí v Radvani s bohatou účasťou a programom

Podujatie venované najmenším – Deň detí v Radvani, ktoré sa uskutočnilo v sobotu 3. júna …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *