Sárova Bystrica 2016 – víťazi finále sú známi

Finále Sárovej Bystrice 2016 bolo opäť na vyššej úrovni ako po minulé roky.

Nádejní moderátori sa predviedli vskutku odbornej porote zloženej z odbrorníkov pôsobiacich v mediálnom prostredí. Predseda poroty Branislav Závodský okrem pochvaly nešetril objektívnou kritikou, ktorá mladých študentov môže posunúť ďaleko vpred. Medzi ďalších členov poroty patrili Mariana Kovačechová, Janette Štefánková, Gabriela Tomajková a Radoslav Zemančík. Hoci finalisti videli aké je zloženie poroty, nestratili odvahu a predviedli svoje najlepšie výkony. Podujatím sprevádzal Martin Krajčovič zo Stredoslovenského Osvetového strediska v Banskej Bystrici.

Hodnotenie poroty bolo naozaj kritické, ale všetci jej členovia boli nadšení stúpajúcou úrovňou súťaže a ocenili jednotlivé výkony finalistov. Keďže ocenení mohli byť iba prví traja v každej kategórii, predseda poroty dodal žartom, že ostatní neboli ocenení len kvôli nedostatku cien. Tým chcel samozrejme povedať, že všetci tí, ktorí sa dostali až do finále, si v ňom svoju účasť zaslúžili.

SÁROVA BYSTRICA 2016 – 39. ročník celoštátnej súťaže mladých moderátorov – VÝSLEDKOVÁ LISTINA

1. kategória (15-18 rokov)

1. miesto: SAMUEL MIŠKOV (Krupina)
2. miesto: PATRIK LIŠČINSKÝ (Stará Ľubovňa)
3. miesto: IVAN HORVÁTH (Lučenec)

2. kategória (19-25 rokov)

1. miesto: DUŠAN AMBRÓŠ (FF UMB B. Bystrica)
2. miesto: MÁRIA BÍLKOVÁ (Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici)
3. miesto: MICHAELA HRIŇOVÁ (GVPT Martin) a ANNA BRISUDOVÁ (Gymnázium M.M.Hodžu, L .Mikuláš)

Špeciálna cena za vtip a kreativitu:

DÁVID MARKOVIČ (Súkromné hudobno-dramatické konzervatórium v Martine)

Sárova Bystrica má stúpajúcu úroveň, o čom svedčia nielen výkony mladých moderátorov, ale aj kvalitné zloženie poroty. Víťazom gratulujeme a možno niektorí z nich to dotiahnu až do televízneho či rozhlasového štúdia. Ako povedal Braňo Závodský, chce to len makať a makať.

mp, SOS BB

Pozri tiež

Pozvánka : DIVADELNÝ ŠTVRTOK

V novembrovom DIVADELNOM ŠTVRTKU prichádzame s ponukou ďalšieho výborného divadelného predstavenia. Pre milovníkov divadla sme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *