Slovenské banské múzeum pozýva na vernisáž výstavy

Slovenské banské múzeum – Galéria Jozefa Kollára vás srdečne pozýva na vernisáž výstavy Viktórie Revickej s názvom Kvasný pohyb, ktorá sa uskutoční v piatok, 6. mája 2022 o 18:00 hod.

Východiskom pre video-performance Kvasný pohyb Viktórie Revickej sú jej vlastné skúsenosti s kvasinkami, ich vzájomné spolužitie a scitlivenia sa. Autorka vytvorila pohybovú performance o procese kvasného života, ktorá vznikla v spolupráci s Luciou Kupcovou,Tatianou Takáčovou, Veronikou Verešovu, Denisom Kozerawskim, Kvet Nguyen a Andreou Kuriakovou.

Viktória Revická (*1997) študuje odbor intermédiá na VŠVU v Bratislave. Vo svojej tvorbe pracuje s performativitou a s textom. Prepája sa v nej jej osobný záujem o ekológiu, ktorý sa odzrkadľuje pri myšlienkových východiskách a prístupe k umeleckej tvorbe. Cez spomalenie, vnútorné procesy a scitlivenie sa napája na zraniteľnosť okolia. Pocit krehkosti nám sprostredkováva cez vizuálnu metaforu napr. figy, kompostovania, mimosy pudici či fermentačné kultúry.

Realizáciu diel na výstavu podporil formou štipendia Fond na podporu umenia.

Viktória Revická: Kvasný pohyb
Kurátorka: Nina Vidovencová
Vernisáž: 6. 5. 2022 o 18:00
Trvanie výstavy: 7.5. – 31. 7. 2022
Miesto konania: START UP, Galéria Jozefa Kollára, Námestie Sv. Trojice 8, Banská Štiavnica

Udalosť: tu

Slovenské banské múzeum

Pozri tiež

Participatívny proces zameraný na obnovu mestského parku je ukončený, vyjadriť sa k nemu môže široká verejnosť

Cieľom participatívneho procesu bolo počas posledného polroka zvyšovať povedomie o histórii parku, informovať o limitoch z hľadiska …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *