Spoznaj Brezno aj večer

Včerajšia noc patrila prechádzke večerným mestom. Návštevníci prešli najkrajšie miesta nášho mesta kde sme im priblížili históriu a zaujímavosti. Mesto za večerného svitu sme prešli spolu so sprievodom klubu historického šermu Berezun a artistami, ktorí potešili svojim programom malých aj veľkých. 

Letné prázdniny sa preklopili do druhej polovici a tak sme sa rozhodli pre všetkých záujemcov malých aj veľkých urobiť špeciálne prekvapenie v podobe večernej komentovanej prechádzky mestom s názvom „Spoznaj Brezno aj večer“. Prechádzka začínala o 20:00 hodine už tradične pred Turistickým informačným centrum na námestí.

Trasa prehliadky viedla tými najkrajšími miestami mesta a to: Meštiansky dom č.13, ktorý sa považuje aj za jeden z najstarších domov v meste, následne sme sa presunuli do historického mestského parku kde všetkých pobavili najvyšší remeselníci na choduliach so svojim vystúpením „Živá šou choduliarov – remeselníkov dotvorila atmosféru v mestskom parku, v ktorom máme aj „staticku výstavu“ v podobe sôch cechov remeselníkov, ktorí v meste kedysi boli“ dodala Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Večerné mesto ponúka jedinečný obraz, ktorý sme si užili aj z výšky. Konkrétne z veže evanjelického kostola a tak sa nám naskytol nočný mestský obraz až z výšky 42 metrov. V rámci prechádzky sme samozrejme neobišli našu dominantu – mestskú vežu a do minulosti nás vtihali aj ukážky bojov klubu historického šermu Berezun.

A to najlepšie na záver – prehliadka židovskej synagógy, v ktorej okrem stálej expozície o židovskej komunite v Brezne  bola pripravená aj aktuálna výstava Pavla Simana – Sme v obraze. Počas prehliadky synagógy bola už obloha zahalená do tmy a návštevníci si mohli užiť najväčšie prekvapenie večera v podobne svetelnej šou priamo v priestoroch synagógy.

„Večerná prechádzka mestom je prvé podujatie takéhoto druhu v meste, ktoré sme spolu s mestom organizovali. Preto dúfame, že sa verejnosti páčilo a do budúcna určite zorganizujeme takéto netradičné prechádzky aj pri iných príležitostiach počas roka“

uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

OOCR, foto: OOCR

Pozri tiež

Únia miest Slovenska (ÚMS) apeluje na NR SR – Stiahnite tie nezmyselné návrhy

ÚMS – o pomoc požiadame aj prezidentku SR. Mestá sú opäť vystavené podrazom zo strany …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *