Stredoslovenská galéria uviedla nový katalóg o Dominikovi Skuteckom

Stredoslovenská galéria v Banskej Bystrici v utorok v priestoroch Vily Dominika Skuteckého slávnostne uviedla nový katalóg Dominik Skutezky: Ars et Amor – Labor et Gloria.

Katalóg vydala Stredoslovenská galéria pri príležitosti uplynulého 20. výročia stálej expozície významného maliara, ktorá bola zriadená v zrekonštruovanej pôvodnej rodinnej vile umelca v roku 1994. 117 stranový katalóg obsahuje nové poznatky o živote a tvorbe Dominika Skuteckého a ponúka obrazovú časť s reprodukciami 56 menej známych diel maliara slovenských a českých múzeí a galérií, ako aj súkromných zberateľov.

Pokrstila ho historička architektúry a teoretička umenia Klára Kubičková, riaditeľ SSG Maroš Rovňák a jedna z editoriek katalógu a kurátorka výstavy Ars et Amor – Labor et Gloria Katarína Baraníková. Katalóg bol vydaný v spolupráci so Slovenskou národnou galériou a vďaka podpore Mesta Banská Bystrica a Aukčnej spoločnosti SOGA. Názov katalógu Ars et Amor – Labor et Gloria odkazuje na životné motto a zároveň aj na nápis na priečelí neorenesančnej rodinnej vily Dominika Skuteckého. Jeho preklad z latinčiny znamená Umenie a láska, práca a sláva. Krst spestrila operná speváčka Dominika Doniga v klavírnom doprovode Martiny Svitkovej.

Katalóg Dominik Skutezky: Ars et Amor – Labor et Gloria je možné zakúpiť v predajných miestach Stredoslovenskej galérie a jeho cena je 19 eur.

(pef)

Pozri tiež

Banská Bystrica získala titul ENVIROMESTO 2023

Prírode blízke hospodárenie v mestských lesoch, energetické zhodnocovanie zeleného odpadu, mozaikovité kosenie trávnikov, zelené strechy, budovanie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *