Stredoslovenské múzeum odhalí svoj život počas pandémie

Aj Stredoslovenské múzeum (SSM) ovplyvnila pandémia korona vírusu. Čo sa dialo za jeho bránami, keď boli pre verejnosť zatvorené? Akým spôsobom múzeum v tomto období fungovalo? Na to odpovie riaditeľ SSM Marcel Pecník už túto stredu na cyklickom podujatí Stretnutia s minulosťou.

Stredoslovenské múzeum je príspevkovou kultúrnou organizáciou Banskobystrického samosprávneho kraja. Okrem odborného spracovávania viacerých fondov zbierkových predmetov, tvorí významnú súčasť činnosti múzea aj jeho návštevnícka prevádzka. Práve túto oblasť zasiahla pandémia najvýraznejšie.

„Ľudia nám často kládli otázky, akým spôsobom múzeum funguje počas obmedzení. Čo sa za našimi bránami bez návštevníkov odohráva, alebo aká je vlastne počas pandémie naša pracovná činnosť. Stredoslovenské múzeum je a zostáva živou kultúrnou inštitúciou, ktorá dokázala zostať svojim návštevníkom nablízku napríklad aj vďaka intenzívnemu využitiu online priestoru. Zároveň v sebe ukrýva množstvo vzácnych predmetov a artefaktov, o ktoré sa treba starať, takpovediac „covid-necovid“. No a v neposlednom rade, uplynulá situácia umožnila našim odborným pracovníkom, aby sa mohli o čosi hlbšie ponoriť práve do ich oblasti a prinášať stále nové a nové informácie o našom fonde. Okrem toho sme vďaka podpore zriaďovateľa a zanieteniu nášho tímu reštaurovali aj fasádu Thurzovho domu, upravovali jeho suterén a pracovali sme intenzívne na príprave ďalších investičných akcií, ktoré určite prekvapia a pozitívne zarezonujú v blízkej a strednej budúcnosti. A bolo by teda určite o čom hovoriť aj ďalej“,

vysvetlil riaditeľ Stredoslovenského múzea Marcel Pecník

Aký bol život múzea počas pandémie, si môžete prísť podrobnejšie osobne vypočuť už v stredu 25.08.2021 o 17:00 hod. do Thurzovho domu.

TS SSM BB, Kristína Hatarová

Pozri tiež

Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici a Bábkarská Bystrica 2022

23. ročník Bábkarskej Bystrice Divadlo na každý deň! V znamení európskeho bábkového divadla a kreatívneho vzdelávania! Bábkarská …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *