Stretnutie s autormi exhibície LIGHT EXPO: light&design

V stredu 14.10.2015 od 17:30 hod sa uskutočnilo stretnutie s autormi jednotlivých exponátov, ktoré sú umiestnené po celom námestí SNP v Banskej Bystrici v rámci exhibície LIGHT EXPO: light&design. Jedinečná svetelnoumelecká výstava sa v centre mesta koná už po druhý krát. Hoci stredajší večer sprevádzalo husté mrholenie, ľudí to neodradilo a možnosť porozprávať sa priamo s autormi diel využili viacerí z nich.

Podujatie je výnimočné svojím zameraním na svetlo a jeho kreatívne ponímanie. Exponáty sú počas celého obdobia vystavené 24h denne a za každého počasia prístupné verejnosti, čo robí podujatie veľmi zážitkovým a ojedinelým. Umelci si krátko predtým ako sa vybrali k svojim exponátom prevzali ďakovné listy od organizátorov, ktorí sa tiež rozhodli ísť medzi ľudí a odpovedať na ich zvedavé otázky.

O svojom diele ochotne záujemcom porozprával aj mladý dizajnér Mgr.art. František Tóth.

DSC_3764 DSC_3762

„Koncept labyrintu súvisí s hľadaním cesty či správneho uhlu pohľadu. Dokážete na mojom diele vidieť ilúziu postavy, ktorá hľadá svoju cestu von z tohto labyrintu? Ten kto hľadá, nájde. Postava plávajúca v priestore symbolizuje neustále a cielené sa snaženie niekam dôjsť. Smer postavy ukazuje na východisko, keďže spod hladiny vody sa von dostane iba smerom hore.“

Ilúzia postavy pozostáva z 2574 vyfrézovaných elíps a iba v dvoch perspektívach dokážete postavu vidieť celistvú. Vidíte ju? Snažili sme tie správne perspektívy nájsť aj my. Ďalší autori takisto hovorili s ľuďmi o svojich dielach a radosť so žiariacich exponátov nepokazilo ani daždivé počasie.

Ešte do nedele 18.10.2015 máte aj Vy čas prísť a po zotmení si pozrieť námestie plné svietiacich umeleckých diel. Tak neváhajte.

mp, light-expo

Pozri tiež

Žiacka chodecká liga ide do finále

V meste pod Urpínom sa  vo štvrtok 23. mája 2024 uskutoční finále Žiackej chodeckej ligy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *