Štvrtková Bystrická hodinka bude venovaná životu Petra Kothaja

Človek s veľkým srdcom, pritom skromný a empatický, s prirodzenou pokorou. Aj takto poznali pacienti významného banskobystrického chirurga, profesora Petra Kothaja. Jeho životu, práci aj oceneniam sa bude venovať ďalšia, jubilejná Bystrická hodinka, na ktorej sa Banskobystričania stretnú už po päťdesiaty krát.

Peter Kothaj síce nebol rodeným Banskobystričanom, ale jeho dlhoročná profesionálna kariéra bola úzko spojená s Rooseveltovou nemocnicou v Banskej Bystrici, kde nastúpil na pracovisko chirurgie už v roku 1979. Pod jeho vedením banskobystrická chirurgia, ako prvé chirurgické pracovisko na Slovensku, zaviedlo laparoskopickú adrenalektómiu, laparoskopickú kardiomyotómiu a laparoskopickú resekciu žalúdka.

O živote tohto významného lekára bude rozprávať pán Jozef Ďuriančik, a to vo štvrtok 19.5.2022 o 18:00, tradične v kaviarni Národného domu.

„Som veľmi hrdá, že vďaka podujatiu Bystrická hodinka každý mesiac odkrývame kúsok z bohatej histórie nášho mesta. Tento štvrtok sa stretneme už po krásny, päťdesiaty krát. Veľká vďaka patrí všetkým prednášajúcim, ktoré a ktorí venovali počas uplynulých Bystrických hodiniek svoje vedomosti verejnosti, ale rovnako veľká vďaka patrí aj našim dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam, bez ktorých by sa podujatie nemohlo konať každý mesiac. Verím, že tomu tak bude i naďalej a že si k nám Banskobystričania nájdu cestu,“

povedala za organizátorov Diana Javorčíková.

Bystrická hodinka je pravidelné mesačné podujatie, organizované dobrovoľníkmi z Banskobystrického okrášľovacieho spolku od roku 2015. Predchádzajúce témy, ako aj prednášajúcich, nájdete na web stránke bystrickahodinka.sk.

BBOS, Diana Javorčíková

Pozri tiež

Zmluvní partneri mesta sú na zimu pripravení

Zimnú údržbu na cestách zabezpečuje pre banskobystrickú samosprávu firma MIS – Milan Smädo – údržby …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *