Sviatočnú atmosféru v Brezne obohatia Veľkonočné trhy

S blížiacimi sa sviatkami jari do Brezna opäť zavítajú Veľkonočné trhy. Podujatie na námestí spríjemní kultúrny program, ako aj ukážky ľudových remesiel.

Námestie sa zaodeje do farebného sviatočného šatu.

Pozornosť návštevníkov upúta veľkonočná výzdoba

Brezno od tohto týždňa začne krášliť veľkonočná výzdoba, nainštalovaná pred mestským úradom, pri zvonici a v centre námestia. Výstavu pod holým nebom tvoria nadrozmerné kraslice, veľký drevený zajac, 2D vajcia, veľký košík naplnený kraslicami, pozornosť upúta aj veľkonočný veniec okolo fontány, stromy ozdobené veľkonočnými vajcami s mašľou či mega kraslica s nádherným vzhľadom.

Na námestí budú remeselníci, kultúrny program aj chutné občerstvenie

Od 3. do 5. apríla do Brezna zavítajú veľkonočné trhy, na ktorých remeselníci budú ponúkať rôzne výrobky súvisiace s veľkou nocou – veľkonočné vajíčka, obrázky, dekorácie, šperky, drevené výrobky či z keramiky. Príde aj včelár s medom, prútikár predvedie ukážky pletenia korbáčov, zapojiť sa môžete do tvorivých dielní s kolektívom Centra voľného času, ale čaká vás aj množstvo ďalších ukážok a prekvapení. Neodmysliteľnou súčasťou jarmoku budú stánky s nápojmi a občerstvením.

O pestrý kultúrny program sa o 17.00 postará 3. apríla kapela Plavúchovci, 4. apríla vystúpi Tančekovo a 5. apríla do spevu zahrá Ľudová hudba Čerešienka. Najmenších isto poteší aj maskot Bugs Bunny.

Mesto BR, Monika Dolňanová, foto: M.B.

Pozri tiež

Na Technickej univerzite vo Zvolene nájdu študenti nový priestor pre sebarozvoj

Úplne prvý Welcome Hub Banskobystrického kraja včera slávnostne otvorili na Technickej univerzite vo Zvolene. Slúžiť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *